Фенербахче изпусна аванс от два гола и започна участието си в Група “С” на Лига Европа с домакинско равенство 2:2 срещу Олимпик (Марсилия).

Домакините откриха резултата в 28-ата минута, когато Джанер Еркин от малък ъгъл прати топката във вратата на Стив Манданда. Капитанът Алекс с глава удвои аванса на “канарчетата” в 58-ата минута.

Олимпик (Марсилия) стигна до равенството с два гола в последните 10 минути на мача. Матийо Валбуена върна едно попадение в 82-ата минута, а в добавеното време Андре Айю се разписа при разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер.

В другия мач от групата АЕЛ (Лимасол) направи 0:0 като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах). Оскар Венд пропусна дузпа за германския тим в последната минута, след като би в напречната греда.

ГРУПА “С”
1ael.jpg1gla.jpgАЕЛ (Лимасол) – Борусия (Мьонхенгладбах) 0:0

1fen.jpgмарсилия_1.jpgФенербахче – Олимпик (Марсилия) 2:2
1:0 Джанер Еркин (28), 2:0 Алекс (58), 2:1 Матийо Валбуена (82), 2:2 Андре Айю (90+3)