Носителят на трофея от Лига Европа Атлетико (Мадрид) започна защитата на титлата си с убедителен успех с 3:0 като гост на Апоел (Тел Авив) в мач от Група “В”.

“Дюшекчиите” бяха без звездата си Радамел Фалкао, който получи почивка и остана в Мадрид. Това не попречи на головата мощ на испанския тим. Точни за успеха бяха Кристиан Родригес, Диего Коща и Раул Гарсия.

Така Атлетико (Мадрид) няма загуба в Европа вече 11 месеца. Последното поражение на тима от “Висенте Калдерон” беше на 20 октомври 2011 г. – 0:2 от Удинезе. След това последваха 13 победи в Лига Европа и една във финала за Суперкупата на Европа.

В другия мач от групата Виктория (Пилзен) обърна Академика (Коимбра) за успеха с 3:1. Гостите откриха чрез Уилсън Едуардо в 19-ата минута, а домакините вкараха три попадения след почивката чрез Якуб Хора, Михал Дюриш и Франтишек Райторал.

ГРУПА “В”
1_4.jpgatletico.jpgАпоел (Тел Авив) – Атлетико (Мадрид) 0:3
0:1 Кристиан Родригес (37), 0:2 Диего Коща (40), 0:3 Раул Гарсия (63)

vict_1.jpg1aca.jpgВиктория (Пилзен) – Академика (Коимбра) 3:1
0:1 Уилсон Едуардо (19), 1:1 Якуб Хора (47), 2:1 Михал Дюриш (58), 3:1 Франтишек Райторал (80)