Украинският Днепър започна с победа участието си в Група “F” на Лига Европа. Тимът от Днепропетровск се наложи с 2:0 над ПСВ Айндховен. Българският национал Станислав Манолев остана резерва за гостите.

Домакините откриха резултата в 50-ата минута. Вратарят Ян Лащувка прати топката пред противниковото наказателно поле, където Матеус с глава прехвърли излезлия напред Бой Ватерман и топката влезе във вратата.

Осем минути по-късно друг бразилец в състава на Днепър допринесе за второто попадение на своя тим. Джулиано центрира отдясно, а Атиба Хъчинсън заби топката в собствената си врата.

В другия мач от групата Наполи разгроми АИК с 4:0. Хеттрик за неаполитанците реализира Едуардо Варгас, а едно попадение в края добави Блерим Джемаили.

ГРУПА “F”
1dne.jpgpsv.jpgДнепър – ПСВ Айндховен 2:0
1:0 Матеус (50), 2:0 Атиба Хъчинсън (58-автогол)

napoli.jpg1aik.jpgНаполи - АИК 4:0
1:0 Едуардо Варгас (6), 2:0 Едуардо Варгас (46), 3:0 Едуардо Варгас (69), 4:0 Блерим Джемаили (90)