Резервите на Ливърпул победиха Йънг Бойс с 5:3 като гост в мач от Група “А” на Лига Европа. Развитието на срещата протече драматично с обрати в резултата, а “червените” записаха трета трудна победа като в евротурнирите през този сезон.

Юхани Ояла си вкара ранен автогол, след като топката се удари в главата му и влезе във вратата при опит на негов съотборник да изчисти центриране отдясно. В 39-ата минута грешка в защитата на Ливърпул позволи на Рафаел Нуцоло да изравни. Минута по-късно дебютанта в състава на гостите Андре Уисдъм върна аванса на тима си с глава.

В 53-ата минута Ояла се реваншира на Йънг Бойс, прати топката в правилната врата и изравни. 10 минути по-късно домакините излязоха начело в резултата, когато Гонсало Сарате наказа грешка на Джейми Карагър и прехвърли вратаря Брадли Джоунс.

Себастиан Коатес изравни в 67-ата минута, а две попадения на Джонджо Шелви в последния четвърт час донесоха победата на Ливърпул в Берн.

В другия мач от групата Удинезе направи домакинско 1:1 с Анжи. Гостите откриха резултата точно преди почивката след автогол на Даниеле Падели, а голмайсторът на “зебрите” Антонио ди Натале изравни в края на срещата.

ГРУПА “А”
young.jpg1liv.jpgЙънг Бойс – Ливърпул 3:5
0:1 Юхани Ояла (3-авт), 1:1 Рафаел Нузоло (39), 1:2 Андре Уисдъм (40), 2:2 Юхани Ояла (53), 3:2 Гонсало Сарате (63), 3:3 Себастиан Коатес (67), 3:4 Джонджо Шелви (76), 3:5 Джонджо Шелви (88)

1_16.jpg1anz.jpgУдинезе – Анжи 1:1
 0:1 Даниеле Падели (45-авт), 1:1 Антонио ди Натале (90)