Байерн показа, че е превъзмогнал загубата на финала на Шампионската лига през май от Челси след дузпи и започна с победа участието си в Група “F” на турнира. Баварците надиграха и записаха успех с 2:1 над Валенсия.

Бастиан Швайнщайгер, който пропусна решителната дузпа срещу “сините” на “Алианц Арена” преди няколко месеца, даде аванс на германския гранд в 38-ата минута. Тони Кроос удвои с хубав удар от 20 метра четвърт час преди края на мача.

Валенсия, показал дефанзивен стил в първи си мач срещу Байерн след загубата на финала на Шампионската лига през 2001 г., върна едно попадение в края на мача чрез парагвайския национал Нелсон Валдес.

Баварците имаха шанс да вкарат трети гол в добаденото време, но вратарят Диего Алвес спаси изпълнената от Марио Манджукич дузпа. Заради нарушението за 11-метровия удар Адил Рами получи втори жълт картон и остави тима си в последните секунди с човек по-малко.

1:0 Бастиан Швайнщайгер (38), 2:0 Тони Кроос (76), 2:1 Нелсон Валдес (90)

Байерн: 1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам, 17.Джером Боатенг, 4.Данте, 28.Холгер Бадщубер, 8.Хави Мартинес (69-30-Луис Густаво), 31.Бастиан Швайнщайгер, 10.Ариен Робен, 39.Тони Кроос, 7.Франк Рибери (46-25.Томас Мюлер), 14.Клаудио Писаро (63-9.Марио Манджукич)

Валенсия: 1.Диего Алвес, 12.Жоао Перейра, 4.Адил Рами, 20.Рикардо Коща, 3.Али Сисоко, 24.Тино Коста, 21.Дани Парехо, 8.Софиан Фегули, 7.Жонас (63-16.Нелсон Валдес), 17.Андрес Гуардадо (71-15Джонатан Виера), 9.Роберто Солдадо (88-14.Антонио Бараган)