БАТЕ (Борисов) започна с впечатляваща победа с 3:1 като гост на Лил участието си в Група “F” на Шампионската лига. Поражението още от старта направи задачата на “кучетата” за излизане от групата много трудна.

Александър Володко, Витали Родионов и Едгар Олехнович бяха точни за беларуския шампион през първото полувреме. БАТЕ нямаше победа в предишните си 12 мача в груповата фаза на Шампионската лига.

Орелиан Шеджу върна едно попадение за Лил през второто полувреме, но това не успя да зарадва зрителите на новия стадион на френския тим.

Загуба на старта на Шампионската лига е неприятно продължение на неубедителното представяне на “кучетата” в първенството на Франция. Тимът на Руди Гарсия спечели само един от петте си мача в Лига 1.

0:1 Александър Володко (6), 0:2 Витали Родионов (20), 0:3 Едгар Олехнович (43), 1:3 Орелиен Шеджу (60)

Лил: 1.Микаел Ландро, 2.Матийо Дебюши (85-15.Джибрил Сидибе), 25.Марко Баша, 22.Орелиен Шеджу, 3.Лукас Диние, 4.Флоран Балмон, 24.Рио Мавуба, 8.Саломон Калу, 10.Марвен Мартен (46-11.Райън Мендес), 7.Дмитри Пайе, 9.Тулио де Мело (46-26.Нолан Ру)

БАТЕ (Борисов): 35.Андрей Горбунов, 8.Александър Володко, 14.Артьом Радков, 22.Марко Симич, 33.Денис Поляков, 18.Максим Бордачев, 23.Едгар Олехнович, 2.Дмитри Лихтарович (66-32.Михаил Сиваков), 17.Александър Павлов (81-10.Ренан Бресан), 15.Александър Хлеб, 20.Витали Родионов (89-13.Дмитри Мозолевски)