Португалският Спортинг (Брага) започна със фалстарт участието си в груповата фаза на Шампионската лига. “Артилеристите” паднаха на своя стадион “АКСА” от румънския ЧФР (Клуж) с 0:2. Още в 19-ата минута домакините бяха наказани след един лошо изпълнен корнер от Уго Виана. Гостите, водени от изгонения като некадърник от ЦСКА преди време треньор Йоан Андоне, организираха светкавична контраатака. На върха й се оказа Рафаел Бастос, който се вряза в наказателното поле и изпрати топката точно в левия долен ъгъл на вратата – 1:0 за Клуж! Футболистите на Брага още не се бяха отърсили от шока, когато получиха нов удар.

Отново вездесъщият Бастос получи пас на крилото, финтира защитник, после още трима в червено, и от 15-16 метра опъна мрежата за втори път – 2:0 за гостите! След почивката домакините погледнаха по-смело напред, но така и не успяха да организират нито една свястна атака към скучаещия вратар Марио Филгейраш. Любопитно е, че в тима на румънския шампион има шестима португалци, от които трима бивши играчи на Брага.

0:1 Рафаел Бастос (19), 0:2 Рафаел Бастос (34)

Спортинг (Брага): 33.Бето, 25.Леандро Салино (71-9.Пауло Сезар), 4.Нуно Андре Коельо, 26.Пауло Винисиус, 21.Исмаили, 27.Кустодио, 45.Уго Виана (64-29.Зе Луис), 30.Алан (46-10.Елдер Барбоса), 8.Мосоро, 14.Рубен Микаел, 17.Едер

ЧФР Клуж: 1.Марио Филгейраш, 3.Иво Пинто, 20.Каду, 24.Йонуц Рада, 45.Камора, 6.Габриел Мурешан, 25.Луис Алберто (65-23.Николас Годемече), 8.Ласло Шепши, 16.Рафаел Бастос (79-30.Руи Педро), 99.Моду Сугу (46-31.Матиас Агирегарай), 9.Пантелис Капетанос