Нароченият за гонене от отбора Майкъл Карик се превърна в спасител за Манчестър Юнайтед. Халфът донесе победата с 1:0 над коравия Галатасарай в първи мач от група “Н” на Шампионската лига. Въпреки, че падна само едно попадение, срещата на „Олд Трафорд“ бе интересна и задоволи и най-отявлените естети.
Единсвеният гол падна още в 7-ата минута, когато Карик пое великолепен пас на японеца Шинджи Кагава, излезе сам срещу вратаря Муслера, който го повали на земята. Въпреки това Майкъл успя да се изправи бързо и да изпрати топката зад гърба му – 1:0 за Юнайтед. Това бе първи гол за Карик в турнира от 3 години насам.

Секунди по-рано гостите от Турция имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Инан, но главният рефер Вофганг Щарк си затрая. “Чим Бом” не се предаде обаче и в 10-ата минута Йълмъз уцели гредата зад Де Хеа.

В 52-ата минута съдията даде дузпа за “червените дяволи”, след като бекът Рафаел падна след леко съприкосновение с противников защитник. Португалецът Нани обаче пропусна от бялата точка, след като подцени ситуацията и би леко право в тялото на плонжиралия Муслера. Малко след това Инан стреля с глава, но топката облиза гредата на Давид де Хеа. В края на мача гостите се втурнаха да изравняват, откриха се отзад и при една бърза контраатака резервата Ернандес изксочи сам срещу Муслера след чудесна асистенция на Нани, но пропусна да покачи резултата.

1:0 Майкъл Карик (7)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 2.Рафаел, 6.Джони Евънс, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 7.Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 22.Пол Скоулс (79-24.Дарън Флетчър), 17.Нани, 26.Шинджи Кагава (84-19.Дани Уелбек), 20.Робин ван Перси (81-14.Хавиер Ернандес)

Галатасарай: 25.Фернандо Муслера, 27.Емануел Ебуе, 13.Дани Нункеу, 26.Семих Кая, 22.Хакан Балта, 4.Хамит Алтънтоп, 10.Фелипе Мело (79-7.Айдън Йълмаз), 8.Селчук Инан, 53.Нордин Амрабат (63-52.Емре Чолак), 17.Бурак Йълмаз, 19.Умут Булут (16-9.Йохан Елмандер)