Селтик и Бенфика завършиха 0:0 в мач от група “G” на Шампионската лига. Въпреки че домакините имаха териториално превъзходство, гостите от Португалия създадоха доста повече възможности за гол.

В 31-ата минута бе най-чистото положение в мача. Нападателят на “орлите” Родриго се оказа очи в очи с вратаря на Селтик Фрейзър Фостър, но той с ръка спаси силния шут. В 56-ата минута защитникът Уилсън изпусна Родриго в опасна близост до своята врата, но успя в последния момент да му избие топката. В 78-ата минута пък Мику от домакините излезе на изгодна позиция, но се замота и шутът му бе избит без проблеми.

Любопитно е, че "детелините" два пъти в своята история са се класирали за елиминациите на турнира от седем участия. И в двата случая Селтик е бил в една група заедно с Бенфика.

Селтик: Фрейзър Фостър, 2.Адам Матюс, 6.Келвин Уилсън, 21.Чарли Мългрю, 23.Микаел Лустиг (64-25.Томас Рогне), 15.Крис Комънс, 67.Виктор Ванияма, 8.Скот Браун, 3.Емилио Исагире (66-88.Гари Хупър), 49.Джеймс Фостър, 7.Мику

Бенфика: 1.Артур, 34.Андре Алмейда, 24.Есекил Гарай, 33.Жардел, 25.Мелгарежо, 21.Неманя Матич, 10.Пабло Аймар (63-7.Оскар Кардосо), 35.Енцо Перес, 20.Николас Гайтан (82-9.Нолито), 18.Едуардо Салвио, 19.Родриго (70-8.Бруно Сезар)