Победителят от миналия сезон на Шампионската лига Челси започна с домакинско равенство защитата на титлата си. “Сините” от Лондон изтърваха аванс от два гола и направиха 2:2 с Ювентус в мач от Група “Е” на турнира.

Новото бразилско попълнение на лондончани Оскар се отличи с два гола през първото полувреме. 21-годишният халф откри резултата в 31-ата минута с удар извън наказателното поле и рикошет в крак на играч на Ювентус. Две минути по-късно Оскар удвои. Той отново се разписа с удар извън пеналта, но този път с прехвърлящ удар прати топката над Буфон.

В 38-ата минута Артуро Видал върна едно попадение за гостите, въпреки че малко преди това получи удар и накуцваще на терена. Чилиецът се разписа с удар по земя от 18 метра. Десет минути преди края на мача резервата Фабио Куалярела донесе точката на Ювентус, когато стреля точно покрай Петър Чех.

“Старата госпожа” можеше да стигне до победата, но Мирко Вучинич би край вратата, а Чех отпази опасен удар на Клаудио Маркизио. В началото на второто полувреме домакините можеше да получат дузпа от съдията Педро Проенса за фаул срещу Азар, но португалският рефер подмина нарушението в наказателното поле.

1:0 Оскар (31), 2:0 Оскар (33), 2:1 Артуро Видал (38), 2:2 Фабио Куалярела (80)

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 26.Джон Тери, 4.Давид Луис, 3.Ашли Коул, 7.Рамирес (69-34.Райън Бъртранд), 8.Франк Лампард, 12.Джон Оби Микел, 17.Еден Азар, 11.Оскар (74-10.Хуан Мата), 9.Фернандо Торес

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 3.Джорджо Киелини, 15.Андреа Бардзали, 26.Стефан Лихтщайнер (77-33.Маурисио Исла), 19.Леонардо Бонучи, 8.Клаудио Маркизио, 23.Артуро Видал, 22.Квадво Асамоа, 21.Андреа Пирло, 9.Мирко Вучинич (88-32.Алесандро Матри), 12.Себастиан Джовинко (75-27.Фабио Куалярела)