Шампионът на Португалия Порто победи Динамо (Загреб) с 2:0 като гост в първия си мач от Група "А" на Шампионската лига.

„Драконите" показаха, че имат голям опит в този турнир и не позволиха на домакините да ги изненадат. В 41-ата минута Лучо Гонсалес откри резултата в полза на Порто, след като стражът Келава не се справи добре с едно центриране на Алекс Сандро и аржентинецът вкара за 0:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката Динамо (Загреб) направи всичко възможно, за да стигне до изравнително попадение, но допусна второ такова в самия край, като Дефур се възползва от пас на резервата Кристиян Атсу и оформи крайното 0:2.

Така Порто има 3 точки в актива си и остава на второ място в групата, след като в другата среща ПСЖ разби у дома Динамо (Киев) с 4:1. Динамо (Загреб) пък остава на трета позиция.

0:1 Лучо Гонзалес (41), 0:2 Стивън Дефур (90+2)

Загреб, “Максимир”
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Динамо (Загреб, Хърватия): 30.Келава, 4.Шимунич, 13.Тонел, 24.Вида, 19.Пиварич, 5.Калело (80 – 8.Ковачич), 10.Самир, 6.Адеми (58 – 21.Бечирай), 77.Брозович, 90.Чоп, 55.Рукавина (67 – 17.Караско)

Порто (Португалия): 1.Елтон, 13.Мигел Лопес, 30.Отаменди, 26.Алекс Сандро, 4.Майкон, 3.Гонзалес, 35.Дефур, 8.Жоао Моутиньо, 17.Силвестре Варела (72 – 27.Атсу), 9.Мартинес (78 – 11.Клебер), 10.Родригес (88 – 22.Мангала)