Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Испанският шампион Реал (Мадрид) обърна английския първенец Манчестър Сити с 3:2 на „Сантяго Бернабеу” в първия си мач от Група „D” на Шампионската лига. Това бе успех номер 100 за гранда от Мадрид в най-престижния европейски клубен турнир. Изненадващо гостите поведоха с гол на Един Джеко (68), но „белия балет” израени чрез Марсело (76). Сито отново излезе напред в резултата с гол на Александър Коларов (85), но „кралския клуб” направи пълен обрат с попадения на Карим Бензема (87) и Кристиано Роналдо (90).

Срещата на „Сантяго Бернабеу” започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и направиха един куп пропуски до края на първата част. В 8-ата минута техничен удар по земя на Кристиано Роналдо бе отразен с вещина от вратаря на Сити Джо Харт, който изби топката в корнер. Малко след това Харт спаси нов удар на португалеца, а в 21-ата минута Гонсало Игуаин пропусна сам срещу стража на „гражданите”, след което и удари на Роналдо и Кедира също бяха неточни.

В 37-ата минута италианският мениджър на Сити Роберто Манчини извърши принудителна смяна, след като на мястото на контузилия се Самир Насри пусна в игра Александър Коларов. Три минути по-късно Игуаин направи нов пропуск, стреляйки с глава над вратата на Харт.

След почивката картината на терена не се промени особено. „Кралският клуб” продължаваше да владее повече топката, докато „гражданите” дебнеха на контраатака. Бразилкският бранител на „белия балет” Марсело опита късмета си с два опасни удара от далечна дистанция, но не успя да огорчи Джо Харт.

Противно на всички очаквания в 69-ата минута при една от контраатаките на гостите Един Джеко се измъкна сам срещу Икер Касияс и го преодоля за 0:1. Наставникът на домакините Жозе Моуриньо реагира и вкара в игра Лука Модрич и Карим Бензема на мястото на Сами Кедира и Гонсало Игуаин.

В заключителната четвърт срещата се оживи много, като в 75-ата минута Яя Туре изпусна страхотна възможност да удвои преднината на Сити. При ответната атака на домакините Марсело отново се пробва с удар от средна дистанция и този път успя да вкара изравнително попадение за 1:1.

От тук до края мачът продължи да се развива на високи обороти, като в 85-ата минута Сити отново поведе след изпълнение на пряк свободен удар на Александър Коларов за 1:2. Отговорът на Реал дойде две минути по-късно, когато Карим Бензема с прецизен удар по-земя изравни за 2:2. Драмата настъпи в последната 90-а минута, когато Кристиано Роналдо вкара за 3:2 и донесе победата на Реал (Мадрид).

В другия мач от групата германския шампион Борусия (Дортмунд) победи холандския първенец Аякс с 1:0, но остава втори в класирането, докато Реал (Мадрид) е лидер заради по-добрата си голова разлика.

реал_1.jpgmancity.jpgРеал (Мадрид) – Манчестър Сити 3:2
 0:1 Един Джеко (68), 1:1 Марсело (76), 1:2 Александър Коларов (85), 2:2 Карим Бензема (87), 3:2 Кристиано Роналдо (90)

Мадрид
, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Реал (Мадрид, Испания): 1.Касияс, 3.Пепе, 17.Арбелоа, 12.Марсело, 2.Варан, 14.Шаби Алонсо, 15.Микаел Есиен (65 - 10.Месут Йозил), 6.Сами Кедира (73 – 19.Лука Модрич), 22.Анхел Ди Мария, 7.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин (73 – 9.Карим Бензема)

Манчестър Сити (Англия): 1.Харт, 4.Компани , 22.Клиши, 3.Майкон (74 – 5.Сабалета), 33.Настасич, 8.Насри (37 – 13.Коларов), 18.Бари, 14.Хави Гарсия , 21.Давид Силва (63 – 10.Джеко ), 42.Яя Туре, 32.Карлос Тевес