Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Вицешампионът на Франция ПСЖ се завърна в Шампионската лига с гръм и трясък, след като разби Динамо (Киев) с 3:0 на своя „Парк де Пренс” в първата си среща от Група „А” на най-престижния европейски клубен турнир. Головете за успеха на парижани вкараха новите попълнения Златан Ибрахимович (19-дузпа) и Тиаго Силва, както и Алекс (32) и Хавиер Пасторе (90+2). Точен за гостите от Киев бе португалският национал Мигел Велосо (87). За последно ПСЖ бе играл в групите на ШЛ през сезон 2004/05, когато бе в една група с Челси, Порто и ЦСКА (Москва) и завърши на последното място с актив от 5 точки.

Играчите на ПСЖ започнаха вихрено установиха натиск срещу украинския гранд. В 19-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Златан Ибрахимович бе хладнокръвен от бялата точка за 1:0. Парижани продължиха да натискат и в 29-ата минута другата скъпа покупка на тима от това лято Тиаго Силва бе точен за 2:0. Гостите от Киев бяха поставени в нокдаун, а в 33-ата минута още един бразилски бранител Алекс се разписа за класическото 3:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката френският гранд намали оборотите, а играчите на Динамо (Киев) опитаха всичко по силите си да вкарат поне почетно попадение. Това се случи едва в 87-ата минута, когато португалският национал Мигел Велосо бе точен за 3:1. Имаше време обаче и за отговор на домакините, като във втората минута на добавеното време Хавиер Пасторе оформи и крайното 4:1

Френският вицешампион оглавява класирането с актив от 3 точки и по-добра голова разлика от португалския първенец Порто, който също има 3 пункта, но победи само с 2:0 като гост Динамо (Загреб) в другия мач от групата.

psg.jpgdinamo.jpgПСЖ – Динамо (Киев) 4:1
 1:0 Златан Ибрахимович (19-дузпа), 2:0 Тиаго Силва (29), 3:0 Алекс (33), 3:1 Мигел Велосо (87), 4:1 Хавиер Пасторе (90+1)

Париж, “Парк де Пренс”
Съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)

ПСЖ (Франция): 30.Сиригу, 26.Жале, 13.Алекс, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва (81 – 6.Камара), 14.Матуиди, 7.Менез (77 – 10.Нене ), 20.Шантом, 27.Пасторе, 24.Ферати, 18.Ибрахимович (73 – 11.Лавеци)

Динамо (Киев, Украйна): 35.Ковал, 33.Тайво, 17.Михалик (46 – 3.Бетао), 2.Данило Силва, 34.Хачериди, 21.Кранчар (77 – 20.Хусиев), 4.Мигел Велосо, 19.Гармаш (53 – 5.Вукойевич), 85.Рафаел, 11.Идейе, 9.Ярмоленко