Светкавица постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Сливен в мач от 4-ия кръг на „Б” група. Единственото попадение в срещата реализира Славчо Шоколаров през второто полувреме. По този начин момчетата на Георги Иванов-Геша се реваншираха пред феновете си за издънката у дома в миналия кръг - загубата с 0:1 от Шумен.

През първото полувреме на мача в Сливен пред домакините се откриха повече ситуации за гол. Пропуски направиха Филипов, Балездров и Милен Стоянов.

За гостите от Търговище пък Славчо Шоколаров изпусна дузпа преди почивката, отсъдена за нарушение срещу Тихомир Кънев. Пак Шоколаров, но след почивката - в 60-ата минута, се разписа и донесе победата на "мълниите".

В последните десетина минути "войводите" играха с 10 човека, след като Марио Хаджидимитров получи червен картон.