Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Локомотив (Пловдив) записа първа победа от началото на новия сезон в “А” група, след като надигра категорично Миньор (Перник) и го победи с 5:1. Головете за пловдивчани бяха дело на Георги Стефанов, Христо Златински, Даниел Георгиев, Валери Георгиев и Петър Ковачев. За перничани точен бе Бибишков.

Първото полувреме се превърна в зрелище с 4 гола. Още с първата си атака в 5-ата минута Миньор поведе. Бибишков остана сам срещу вратаря след неразбирателство в защитата на Локо (Пд) и реализира за 0:1.

Последва натиск на домакините, мощно подкрепяни от своята публика. И резултатът не закъсня. В 13-ата минута Георги Стефанов отбеляза брилянтно попадение, след като с удар от границата на наказателното поле от воле простреля Пейков.

Домакините продължиха да действат по-активно и в 25-ата минута излязоха напред в резултата. При едно центриране пред границата на наказателното поле, Христо Златински с десния крак от движение прати топката в горния ъгъл на вратата. След още 10 минути резултатът вече бе 3:1 за Локомотив. След центриране от корнер топката попадна в Даниел Георгиев, който с левия крак прати топката за трети път зад вратаря на Миньор.

През второто полувреме темпото спадна и изобилстваха грубите нарушения. Все пак 10 минути след подновяването на играта Диего стреля силно, вратарят не улови добре топката, тя попадна у Валери Георгиев, който с левия крак под плонжа на Пейков отбеляза за 4:1.

5 минути преди края на мача Петър Ковачев вкара пето попадение за “смърфовете”. Защитникът се извиси над всички в наказателното поле на Миньор при едно центриране и заби топката в мрежата на Боян Пейков.

С победата Локомотив излезе на 9-о място със 7 точки, а Миньор е предпоследен с 2 точки.

Локомотив (Пд) - Миньор 5:1
0:1 Крум Бибишков (5), 1:1 Георги Стефанов (13), 2:1 Христо Златински (25), 3:1 Даниел Георгиев (35), 4:1 Валери Георгиев (55), 5:1 Павел Ковачев (86)

3- Георги Стефанов стреля от 10 метра, вратарят Пейков избива в ъглов удар
5- topka.jpgГООЛ за Миньор! Бибишков остана сам срещу вратаря след неразбирателство в защитата на Локо (Пд) и реализира за 0:1!
8- Параболичен удар на Златински, вратарят Пейков избива в корнер
13- topka.jpgГООЛ за Локомотив! Георги Стефанов бележи брилянтно попадение, след като отбеляза с удар от границата на наказателното поле от воле - 1:1
18- Юруков пробва да изненада Кунчев с диагонален удар от границата на пеналтерията, но топката минава встрани
25- topka.jpgГООЛ за Локомотив! Христо Златински дава аванс на "смърфовете"! Центриране пред границата на наказателното поле, Христо Златински с десния крак от движение прати топката в горния ъгъл на вратата - 2:1
35- topka.jpgГООЛ за Локомотив! След центрирането от корнер топката попадна в Даниел Георгиев, който с левия крак прати топката за трети път зад вратаря на Миньор Боян Пейков - 3:1
39- Удар на Абушев над вратата
41- Домакините поискаха от Христо Ристосков да отсъди дузпа за съприкосновение в нак. поле на Миньор. Главният рефер замълча
55- topka.jpgГООЛ за Локомотив!След шут с десния крак на Диего вратарят не улови добре топката, тя попадна у Валери Георгиев, който с левия крак под плонжа на Пейков отбеляза - 4:1
70- Василев засече с глава центриране от свободен удар, но прати топката над вратата
80- Страховит удар на Том от 30 метра от движение минава близо до лявата греда на вратата на Локо
81- Юруков пропусна на празна врата от 2 метра и стреля в аут
86-topka.jpgГООЛ за Локомотив! Ковачев се извиси над цялата защита и с глава отбеляза - 5:1
Локомотив (Пловдив):
1.Стефано Кунчев, 17.Костадин Марков, 3.Валери Георгиев (60- 55. Станислав Маламов), 5.Павел Ковачев,  6.Кирил Котев, 77.Диего Фараресо, 16.Христо Златински, 23.Даниел Георгиев, 88.Георги Стефанов (73- 9.Атанас Курдов), 33.Димо Атанасов (68- 19.Марин Петров), 4.Рангел Абушев
Резерви: 22.Йордан Господинов, 7.Николай Станков, 9.Атанас Курдов, 90.Думитриу, 19.Марин Петров, 55. Станислав Маламов, 55.Мартин Кавдански
Треньор: Емил Велев

МИНЬОР:
22.Боян Пейков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев (62- 8. Йордан Йорданов), 17. Ванчо Траянов, 33.Том, 42.Фарес Брахими (76- 10.Томислав Павлов), 76.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумела, 77 Йордан Юруков (82- 9.Владинов), 23.Венцислав Василев
Резерви: 1.Николай Банков, 2. Виктор Райчев, 8. Йордан Йорданов, 9.Владинов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков
Треньор: Стойчо Стоев