Славия постигна втора поредна изразителна победа, след като победи с 3:0 като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от 5 кръг на “А” група. Головете за “белите” бяха дело на Владислав Златинов, Живко Желев и Даниел Златков.

Първото полувреме на мача не предложи нищо запомнящо се за феновете на трибуните. Играта преминаваше предимно в центъра на терена, а не липсваха и груби влизания, най-вече от страна ан футболистите на Славия. Не случайно те получиха 4 жълти картона през първата част. Двата отбора си размениха по едно положение през тази първа част. Гуцев не засече добре топката на няколко метра от вратата на Георги Петков и пропусна да открие резултата. Петър Димитров пък се размина на сантиметри с топката и пропусна да я вкара на празна врата.

Славия започна с масиран натиоск второто полувреме и резултата не закъсня. Още в 47-ата минута Владислав Златинов отбеляза гол за “белите”, след като стреля много силно, топката се уудари в гредата и влезе във вратата. След 15 минути резултата бе удвоен. Живко Желев засече с глава центриране от корнер и прониза за втори път Абдиков.

В 89-ата минута резултата стана класически, след като Даниел Златков засече с глава центриране от корнер и реализира.

С победата Славия се изкачи на 4-о място в "А" група с 10 точки, колкото има и "Ботев" (Пловдив). Домакините от Гоце Делчев са 5-и с 9 точки.

ПИРИН (ГД) - СЛАВИЯ 0:3

0:1 Владислав Златинов (47), 0:2 Живко Желев (62), 0:3 Даниел Златков (89)

8- Гошо Петков увисна при центриране от ъглов удар, но Драги Коцев не успя да се възползва от ситуацията
18- Шут на Здравко Лазаров от свободен удар, но топката минава над напречната греда на вратата на Пирин ГД
23- Гуцев засече прострелно центриране от ъглов удар, но прати топката встрани от вратата
40- Абдиков избива удар под гредата на футболист на Славия.
46- smqna.jpg Смяна в състава на домакините - Васил Панайотов се появява на мястото на Румен Лапантов
47- topka.jpg ГООЛ за Славия! Златинов стреля силно, топката рикошира в гредата и влиза в мрежата на Абдиков
70- Шут на Петър Лазаров, Гошо Петков успява да спаси
77- Жълт картон за Даниел Златков
89- topka.jpg ГООЛ за Славия - 0:3! Даниел Златков прави резултата класически. Включилият се в атака защитник плонжира и изпрати топката неспасяемо в мрежата на домакините.

ПИРИН (ГД): 83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 7. Албин Роман, 8. Петър Лазаров, 9. Борислав Хазуров, 10. Веселин Марчев, 20. Драги Коцев (60- 11. Виктор Шишков), 18. Румен Лапантов (46- 21. Васил Панайотов)
Резерви: 88. Ангел Юсев, 11. Виктор Шишков, 16. Свилен Щерев, 17. Никола Николов, 23. Илиян Марчев, 30. Иван Стоянов, 21. Васил Панайотов, 28. Георги Петров
Старши треньор: Тенчо Тенев

СЛАВИЯ:
1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 22. Виктор Генев, 14. Янко Сандански, 10. Павле Попара, 8. Чавдар Янков, 9. Владислав Златинов (79- 29.Васил Калоянов), 77. Здравко Лазаров, 88. Петър Димитров (70- 17.Иван Коконов)
Резерви: 12.Емил Петров, 21.Богомил Дяков, 18.Филип Филипов, 23. Акийоши, 29. Васил Калоянов, 5.Петър Альошев, 17.Иван Коконов
Старши треньор: Мартин Кушев