Франция победи Беларус с 3:1 от квалификациите по пътя за Бразилия 2014. “Петлите” нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си пред препълнените трибуни на „Стад дьо Франс“ и можеха да запишат далеч по-убедителен успе. Само многобройните пропуските на домакините спасиха момчетата на Георги Кондратиев от пълен резил. И четирите гола паднаха през второто полувреме.

В 49-ата минута Франк Рибери асистира на Етиен Капу, който откри резултата с първия си гол за националния отбор. 19 минути по-късно отново Белязания подаде на Кристоф Жале за 2:0. Антон Пуцила върна гостите в мача с гол в 72-ата минута, след като първо Сергей Корниленко пропусна дузпа, а Пуцила довкара отбитата от вратаря Уго Лорис топка в мрежата. Неудържимият Рибери обаче сложи край на интригата и в 80-ата минута фиксира крайното 3:1.

В другия мач от групата по-рано Испания победи трудно Грузия с 1:0 с гол на Роберто Солдадо в 86-ата минута.
В класирането лидер е Франция с пълен актив от 6 точки, пред Испания и Грузия с по 3. Финландия и Беларус са без точки.