Националният отбор по футбол на Германия победи съседите от Австрия  трудно с 2:1 във втори мач от световните квалификации в група "С".

Преди почивката гостите взеха рано-рано инициативата и още в 11-ата минута Томас Мюлер изскочи сам срещу вратаря Роберт Алмер, но би в тялото му. Секунди преди почивката все пак Марко Ройс бе изведен от ляво, финтира прекия си пазач и нахлу в наказателното поле, където с удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата за 0:1.

В 53-ата минута гостите получиха дузпа от съдията Бернд Куиперс (Холандия). Месут Йозил изпълни безгрешно от бялата точка – 0:2. Само 4 по-късно австрийците върна едно попадени чрез Златко Юнузович, който се разписа отблизо. До края домакините имаха две отлични положения поне за измъкване на точка, но Бургщалер и Марко Арнаутович пропуснаха.