Италия победи с 2:0 Малта и оглави класирането в нашата група на квалификациите за Световното в Бразилия. Попаденията за "Скуадра адзура" реализираха Матиа Дестро и Федерико Пелузо. И за двамата това бяха дебютни голове за "А" тима на Италия.

След равенството 2:2 в София селекцията на Чезаре Прандели нямаше проблеми да стигне до победата срещу аутсайдера в групата Малта. Срещата се игра на стадион "Алберто Браля" в Модена, като домакините тотално надиграха съперника.

Първото попадение падна в 6-ата минута. Тогава младият нападател на Рома Матиа Дестро отбеляза първия си гол с националната фланелка на Италия, след като се възползва от пас на Клаудио Маркизио - 1:0.

Крайното 2:0 оформи защитникът на Аталанта Федерико Пелузо във 2-ата минута от добавеното време на мача. Бранителят вкара с глава, засичайки центриране от корнер на Андреа Пирло.

Интересното е, че в първия мач срещу България авторът на двата гола за "адзурите" - Пабло Освалдо от Рома, също вкара първите си попадения за националния отбор.

След успеха над Малта Италия изпревари с един гол "трикольорите" и излезе на върха в Група "В", като и двата тима са с по 4 точки.

ИТАЛИЯ - МАЛТА 2:0
1:0 Матиа Дестро (6), 2:0 Федерико Пелузо (90+2)

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Буфон, Матиа Касани, Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи, Федерико Пелузо, Антонио Ночерино, Андреа Пирло, Клаудио Маркизио, Алесандро Диаманти (46- Лоренцо Инсине), Матия Дестро (82- Себастиян Джовинко), Пабло Освалдо (62- Джампаоло Пацини)

МАЛТА: Андрю Хог, Алекс Мускат (86-Райън Камилери), Гарет Шиберас, Андре Агиус, Люк Димек, Даниел Богданович (69-Андрю Коен), Родерик Брифа, Майкъл Мифсуд, Андре Шембри, Едуард Херера, Стив Борг