Анди Мъри повтори най-доброто си представяне на Откритото първенство на САЩ, а именно класиране на финала на последния турнир от Големия шлем. Това той направи след много трудна победа над Томаш Бердих.

Особено сложни бяха първият и четвъртият сет за британеца. Бердих поведе в частите след 7:5, но много бързо след това отстъпи на олимпийския шампион с 2:6, 1:6.

Номер 6 в света от утре, който по пътя си отстрани легендата Роджър Федерер, се озъби в четвъртата част, но в крайна сметка загуби и нея с 6:7(7). А с това пък Анди Мъри си осигури мач за титлата.

Негов втори в кариерата на този турнир и общо трети. За пръв и последен път Мъри спори за отличието през 2008 година, но тогава Роджър Федерер не му остави никакъв шанс на корта.

Негов съперник за титлата ще бъде победителят от мача Новак Джокович - Давид Ферер.