Германия започна с победа над Фарьорските острови с 3:0 квалификационната си кампания за Бразилия 2014. Очакваната голова фиеста във вратата на бедните гости обаче не се състоя. Момчетата на Йоги Льов се скъсаха да пропускат пред вратата на отчаяния Гунар Нилсен. Стражът на Торсхавн направи чудеса от храброст, за да опази мрежата си след десетките удари, посипали се към него. В крайна сметка само три топки спряха зад гърба на Нилсен.

Марио Гьотце откри резултата на "АВД Арена" в Хановер след отличен самостоятелен пробив в 28-ата минута. Веднага след почивката Томас Мюлер се оказа на върха на светкавична контраатака и центрира към Месут Йозил, който с удар от движение вкара за 2:0. В 71-а минута отново звездата на Реал (Мадрид) оформи крайното 3:0 след асистенция на Марко Ройс.