Португалия стартира с измъчен успех квалификациите за Мондиала през 2014 година в Бразилия.
Кристиано Роналдо и компания биха абсолютния аутсайдер Люксембург само с 2:1 като гост. Куриозното е, че “селесао” дори изоставаше в резултата. Още в 13-ата минута храбрите домакини изненадващо поведоха срещу полуфиналиста от Евро 2012. Разписа се Даниел де Мота след страхотен изстрел от границата на наказателното поле право в далечния горен ъгъл на вратата, защитавана от Руи Патрисио.

Португалия успя да се отърси от шока едва в 28-ата минута, когато Кристиано Роналдо бе намерен сам срещу вратаря на домакините и хладнокръвно вкара за 1:1. Опитният Елдер Пощига се разписа в 54-ата и спаси тима, воден от Пауло Бенто, от нечуван срам. В края на срещата Патрисио трябваше на два пъти да се намесва решително, за да съхрани крехкия аванс на Португалия.