Англия стартира отлично световните квалификации. Тимът на Рой Ходжсън разби Молдова с 5:0 в Кишинев. Гостите си оплетоха кошницата още до почивката. Още в 3-ата минута съдията Ван Бокел им даде дузпа, а Франк Лампард я вкара. В 29-ата отново ветеранът засече с глава центриране на Глен Джонсън отдясно и простреля безпомощния вратар на домакините Станислав Намашко – 0:2.

В 32-ата друг ветеран - Джърмейн Дефо, направи преднината на англичаните класическа, след като овладя подаване от младока Алекс Окслейд-Чембърлейн. След почивката резервата Тио Уолкът, 16 минути след появата си на терена поднесе топката на Джеймс Милнър и халфът на „гражданите“ доведе нещата до 0:4. До края остана време и за левия бек Лейтън Бейнс да се разпише от пряк свободен удар.