Поставеният под номер 4 в схемата на US Open Давид Ферер достигна до полуфиналите, след като победи Янко Типсаревич с 6:3, 6:7 (5), 2:6, 6:3, 7:6 (4). Двубоят се превърна в истински трилър, който продължи 4 часа и 31 минути.

Първият сет Ферер доминираше и успя да го спечели съвсем заслужено с 6:3. След това обаче Типсаревич съумя да се върне в мача и след здрава битка и тайбрек вторият сет бе за сърбина.

В третия сет Типсаревич заигра още по-добре и обърна резултата в своя полза – 6:2. Ферер обаче не се предаде и с безапелационен четвърти сет докара нещата до решителна пета част. Там двамата тенисисти дадоха най-доброто от себе си. Типсаревич се виждаше полуфиналист, след като поведе с 4:1, но и това не сломи Ферер. Испанецът възкръсна и стигна до впечатляващия успех след 7:4 в тайбрека.

На полуфиналите Ферер се изправя срещу миналогодишния шампион Новак Джокович.