Черноморец и Локо (Пд) направиха реми – 1:1 в четвъртия кръг на шампионата. Попаденията реализираха Рангел Абушев и Яник Боли. Два от най-стабилните тимове за миналия сезон все още нямат записана победа в настоящата кампания. “Акулите”, които имаха домакинско предимство, спечелиха едва втора точка и са в опасната зона на изпадащите. За “смърфовете” това е четвърто поредно равенство в “А” група, като три от тях са с резултат 1:1.

През първото полувреме възпитаниците на Димитър Димитров се стараха повече да атакуват, но сериозните положения липсваха. Противно на случващото се на терена Локомотив откри резултата. В 34-ата минута след изпълнение на фаул. Стоян Колев изби първия удар, но Рангел Абушев се оказа най-съобразителен и след добавка вкара топката във вратата. Малко след това гостите имаха втори шанс за гол, но Терзиев игра добре в защита.

10 минути след подновяването на играта Черноморец изравни. Яник Боли се възползва от грешка в защитата на съперника и реализира със задна ножица от точката за изпълнение на дузпа. До края на двубоя “акулите” създадоха още няколко положения, но нямаха късмет пред гола.

В последните минути Локомотив получи два удара. Първо голмайсторът Абушев се контузи след падане в собственото наказателно поле и бе заменен принудително, а в добавеното време треньорът Емил Велев беше изгонен заради бурно оспорване на съдийско решение./БЛИЦ

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Рангел Абушев (34), 1:1 Яник Боли (54)