Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън твърдо залага на Димитър Бербатов за пореден мач, докато този път е оставил на резерната скамейка Уейн Рууни за сметка на Тевес.

Преди началния съдийски сигнал португалската звезда на "червените дяволи" Кристиано Роналдо бе награден с няколко приза, сред които бе и "златната обувка" за голмайстор в света на сезон 2007/2008.

Още от самото начало домакините установиха териоториален превес над своите гости и атаките към вратата на Грийн се заредиха една след друга. "Червените дяволи" атакуваха предимно по-лявото крило, където много деен бе португалеца Нани, който на няколко пъти изведе свои съотборници в изгодни позиции, в това число и Бербатов, който прати топката в аут във 2-ата минута. В 13-ата минута Бербо бе близо до гола, но след серия от рикошети след удара, който той отправи, топката бе избита малкпо пред голлинията. Само 60 секунди по-късно отнбово след пробив на Нани се стигна до гол за Манчестър, дело на Роналдо, който разстреля Грийн от точката на дузпата.

В 20-ата минута Бербатов се опита да изведе Роналдо, който обаче не можа да овладее кожценото кълбо. Само 10 минути по-късно обаче капитанът на българския национален отбор се подигра със защитата на "чуковете" след страхотни финтове и подаде към Роналдо, който вкара за 2:0 на опразнената врата. В 39-ата минута Бербо се прояви и като защитник, след като изчисти едно центриране в наказателното поле на неговия тим. В самия край на полувремето пък след пас на Нани Карлос Тевес пропусна да вкара.

След почуивката нещата се поуспокоиха и мачът просто се доиграваше. Гостите от Уест Хям не можаха да отговорят по никакъв начин на класата на Манчестър и логично загубиха за четвърти пореден път в английската Висша лига. Георги Георгиев/БЛИЦ

Ето и по-интересното от мача по минути:

1 - Начален съдийски сигнал
2 - Португалският национал Нани нахлу по лявото крило и подаде чудесно към Бербатов, който някъде от точката на дузпата стреля високо над вратата, пазена от Робърт Грийн
5 - Тевес подаде с глава към Нани, който обаче стреля неточно
11 - Нани изведе Патрис Евра сам в наказателното поле на "чуковете", но страничният съдия отсъди засада на френския бранител
13 - Бербо нахлу в наказателното поле на Уест Хям, но след като отправи удар, топката срещна телата на куп от играчи на гостите, след което пък бранител изчисти коженото кълбо малко пред гол линията
14 - ГООООООООЛ!!!!!!!!!!!!!!! за Манчестър Юнайтед - Флетчър отдясно подаде към Кристиано Роналдо, който от точката на дузпата не даде никакъв шанс на Грийн и "червените дяволи" поведоха с 1:0
19 - След грешка на вратаря на "чуковете" Грийн Андерсон овладя и стреля силно, но стража на гостите успя да улови удара на бразилеца.
20 - Бербо се опита да изведе Роналдо с прекрасен пас, който обаче португалецът не можа да овладее и атаката "червените дяволи" не придоби нужната острота, за да се стигне до ново опасно голово положение
30 - ГОООООООООЛ!!!!!!!!!!!! за Манчестър Юнайтед след асистенция на Димитър Бербатов. Бербо нахлу отляво, стигна до аут линията, след което се подигра с един от бранителите на "чуковете", правейки невероятен финт и подаде към Роналдо, който на опранената врата от 1-2 метра вкара за 2:0
39 - Центриране на играч от Уест Хям отляво, ноп Бербатов чисти топката, след като бе застанал на близката греда до вратата на Кушчак
45 - Нани центрира отляво към Тевес, който стреля с глава, но ударът му бе уловен от Грийн
45+3 - Край на първото полувреме

45 - Начало на второто полувреме:
55 - Тевес падна в наказателното поле на гостите и поиска дузпа, но не я получи
59 - Бербо получи една топка на точката на дузпата, завъртя се и намери Нани, който обаче хамалски пртати топката в небесата
69 - В игра за домакините влезе Уейн Рууни и нападателите на Манчестър станаха цели трима
75 - Манчестър продължава да контролира мача, който очевидно се доиграва,  след като липсват положения и пред двете врати
77 - Удар на Рууни от около 30 метра, но Грийн спасява
79 - Рууни отново пробва рефлекса на стража на гостите, този път от по-близка дистанция, но Грийн и този път бе на мястото си
88 - Евра изведе чудесно Роналдо, но той пропусна шанса да оформи хеттррика си в този мач.

Съставите на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: 29. Томаш Кушчак, 21. Рафаел Да Силва (81-а Гари Невил), 5. Рио Фърдинанд, 15. Неманя Видич, 3. Патрис Евра, 7. Кристиано Роналдо, 24. Дарън Флетчър (69 - Уейн Рууни), 8. Андерсон, 17. Луиш Нани, 32. Карлос Тевес и 9. Димитър Бербатов.

Уест Хям:
1. Робърт Грийн,  20. Жулиен Фобер, 19. Джеймс Колинс, 15. Матю Ъпсън, 3. Ерита Илунга, 21. Валон Бехрами, 29. Лий Бойър (69-а минута Сиърс) 17. Хейдън Мълинс, 11. Матю Етерингтън, 32. Давид Ди Микеле, 10. Крейг Белъми.