Лудогорец победи Локомотив (София) с 2:1 в мач от 4-ия кръг на “А” група. След успеха шампионите имат пълен актив от 12 точки и са на второ място, отстъпват само на “Левски” по голова разлика. Головете за днешния успех на разградчани реализираха Мирослав Иванов и Емил Гъргоров, почетното попадение за гостите е дело на Георги Христов. Успехът на Лудогорец не дойде никак лесно, гостите от Локомотив до края на двубоя се бореха за равенството, имаха положения и в последните минути за малко не откраднаха едната точка.

Треньорът на домакините Ивайло Петев извади от групата Иван Стоянов, който е контузен и му предстои лагер сбор с националния отбор. На негово място в стартовия състав се появи Франк Гела, на когото в предни позиции помагаха Марселиньо, Гъргоров и Мирослав Иванов.

Още в 8-ата минута Лудогорец поведе с 1:0. Гела проби отдясно и шутира, вратарят Емил Михайлов изби, но Мирослав Иванов довкара топката. В 19-ата минута Емил Гъргоров удвои. Този път Мирослав Иванов влезе в ролята на асистент, пусна хитър пас на Бадема, който нямаше проблеми и реализира за втори път.

В 30-ата минута Локомотив върна един гол и намали на 1:2. Георги Христов проби отдясно и стреля към вратата, Голубович изби, но топката се върна в нападателя, който от втория си опит не сгреши. До края на полувремето Кристиян Добрев спаси опасно положение след удар на Мирослав Иванов.

През втората част гостите от София се бранеха добре, затрудниха максимално Лудогорец. В 54-ата минута Гъргоров стреля от пряк свободен удар, но Михайлов изби. В последните секунди гостите пропуснаха чисто положение, след разбъркване Върбанов намери топката с глава, но я прати малко над вратата./БЛИЦ

Лудогорец - Локомотив (Сф) 2:1

1:0 Мирослав Иванов (6), 2:0 Емил Гъргоров (19), 2:1 Георги Христов (29)
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 99.Франк Гуела, 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров
Резерви: 91.Иван Чворович, 27.Козмин Моци, 6.Георги Костадинов, 11.Жуниор Кишада, 19.Димо Бакалов, 14.Мичел Бургзорг
Треньор: Ивайло Петев

ЛОКО (Сф): 33.Емил Михайлов, 3.Йордан Върбанов, 2.Костадин Велков, 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 7.Васил Велев, 77.Даниел Пеев, 12.Димитър Телкийски, 23. Героги Христов, 16.Мартин Димитров, 19. Светослав Петров
Резерви: 84.Валентин Галев, 18.Александър Дюлгеров, 14.Димитър Илиев, 8.Александър Манолов, 9.Антонио Павлов
Треньор: Антон Велков