БАТЕ Борисов се класира за трети път в своята история в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът от Беларус помете израелския Апоел Ирони (Кирят Шмона) след 2:0 у дома и 1:1 на реванша в плейофите на турнира. Бившата звезда на “Левски” Дарко Тасевски игра цял мач за Ирони, но се представи слабо, също като повечето си съотборници. В 49-ата минута македонският национал получи жълт картон, а в 63-ата бе сменен от Елиша.

В 67-ата минута най-сетне беларуският бетон се пропука и унгарският нападател Ласло Ленче откри резултата – 1:0 за Ирони. Футболистите на Ирони упражниха стихиен натиск в оставащите минути до края на мача, но така е не успяха да вкарат скъпоценен втори гол. Противно на логиката, в добавеното време, гостите изравниха при една от малкото си опасни контраатаки. Резервата Саша Павлов се разписа за 1:1. Това ще бъде трето участие за „трактористите“ тим в групите на Шампионската лига за последните 5 сезона. Тимът на Тасевски пък продължава участие в групите на Лига Европа.

Апоел Ирони - БАТЕ Борисов 1:1
1:0 Ласло Ленче (67), 1:1 Павлов (90)

Апоел Ирони: Данил Амос, Шир Цедек, Елад Габай, Сали Хасарми, Лиор Леви, Синтайех Салалих (Ахмед Абед, 61), Равид Газал, Дарко Тасевски (Ади Елиша, 63), Адриан Рохет (Бараш Бадаш, 55), Шимон Абухацира, Ласло Ленче

БАТЕ: Андрей Горбунов, Артьом Радков, Максим Бордачьов, Марко Симич, Денис Поляков, Дмитрий Лихтарович (Александър Юревич, 62), Александър Володко, Михаил Сиваков (Едгар Олехнович, 83), Александър Хлеб (Александър Павлов, 63), Дмитрий Мозолевски, Виталий Родионов

Съдия: Виктор Касаи (Татабаня, Унгария)
Жълти картони: Цедек, Бадаш, Абед, Хасарми, Тасевски (И); Поляков, Симич (Б)