Локомотив (София) записа първа победа за сезона, след като надигра безпроблемно “Ботев” (Враца) с 3:0. Головете за домакините бяха дело на Жейро (автогол), Кристиян Добрев и Антонио Павлов. Двубоят бе от 3-и кръг на “А” група, а гостите усилено са се запътили към “Б” група и се очертават като сигурен изпадащ още след само 3 мача.

Мачът започна скучно и мудно, а до първия гол не се случи нищо интересно на терена, с изключение на един удар с глава на Мартин Василев. Локомотив владееш повече топката, но до сериозно голово положение достигна едва в 30-ата минута. Домакините организираха бърза атака, Телкийски отправи удар с левия крак в обратния ъгъл на вратата на Митов. В опита си да отбие топката, Жейро си отбеляза автогол - 1:0.

След гола домакините продължиха да бъдат по-активни, но изненадващо Кассио бе на косъм да изравни резултата. До почивката нови голове не паднаха, а с пропуски се отчетоха Марчо Дафчев и Даниел Пеев.

Втората част бе изцяло за домакините, а за “Ботев” единствено ветеранът Илия Илиев се опитваше да сътвори нещо интересно.

В 55-ата минута домакините удвоиха. Антонио Павлов се възползва от върната в наказателното поле топка от Димитър Телкийски и реализира.

В 60-ата минута дойде най-сериозната опасност пред вратата на Локомотив. Бранеков сгреши при изнасянето на топката, Амендола стреля по диагонал с левия крак, а кълбото два пъти срещна гредата - първо директно, след което опасно рикошира в тялото на вратаря и отново се отби в лявата греда, но не влезе. 10 минути по-късно Жейро бе изгонен, след като събори откъсващия се сам срещу вратаря Антонио Павлов. При последвалия пряк свободен удар Кристиян Добрев оформи крайния резултат.

В самия край на мача Георги Христов пропусна да забие четвърто попадение, след като сгреши сам срещу вратаря.

С победата Локо събра 5 точки и се изкачи на 5-о място. “Ботев” (Враца) продължава да е без точка и се закова на последно място.

Локо (Сф) - "Ботев" (Вр) 3:0
1:0 Жейро (авт-29), 2:0 Антонио Павлов (55), 3:0 Кристиан Добрев (74)

1- svirkata.jpgНачало на мача
3- Удар на Даниел Пеев, който е спасен от вратаря на гостите
11- Борносузов опита да изведе в наказателното поле Марчо Дафчев, но топката бе дълга и излезе в аут
13- Илия Илиев центрира, топката попадна в Мартин Василев, който стреля от движение с левия крак, аут
18- Блокиран удар на Даниел Пеев пред наказателното поле
24- Блокиран удар на Антонио Павлов, топката излиза в корнер. След неговото изпълнение, отново защитата на Ботев се справя със ситуацията и кълбото е изчистено
29- topka.jpg Гоол за Локомотив! Димитър Телкийски излъга двама, стреля леко, топката се отби в крака на Жейро и влезе в мрежата
35- Телкийски центрира към точката на дузпата, но Марчо Дафчев стреля слабо с глава и Митов лови
43- Роча Кассио остана очи в очи с вратаря Михайлов, но стреля в него
45- Даниел Пеев стреля силно в долния ляв ъгъл, но вратарят Христо Митов със сетни усилия изби
46- smqna.jpg Смяна в състава на домакините - Костадин Велков е заменен от Александър Дюлгеров
55- topka.jpg Гоол за Локомотив! Димитър Телкийски върна топката към вратарското поле, откъдето Антонио Павлов безпроблемно я вкара в мрежата
57- Диагонален удар на Челесте, който не затрудни домакините
60- Греда! Амендола стреля по диагонал с левия крак, а кълбото два пъти срещна гредата - първо директно, след което опасно рикошира в тялото на вратаря и отново се отби в лявата греда
66- smqna.jpg Принудителна смяна - Челесте излиза контузен, а на негово място се появява Милев
73- Червен картон за Жайро, след като събори отксъващ се футболист на домакините
74 - topka.jpg Гоол за Локомотив! Кристиян Добрев от прекия свободен удар след нарушението прави 3:0
85- Последователни удари на Кристиян Добрев, Даниел Пеев и Александър Манолов, нито един точен
88- Георги Христов излиза сам срещу вратаря Митов, но подходи несериозно и пропусна да отбележи

ЛОКО (Сф): 33.Емил Михайлов, 3.Йордан Върбанов, 2.Костадин Велков (46- 18.Александър Дюлгеров), 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 21.Даниел Гаджев, 88.Атанас Борносузов, 77.Даниел Пеев, 9.Антонио Павлов, 10.Марчо Дафчев, 12.Димитър Телкийски
Резерви: 1.Костадинов, 18.Александър Дюлгеров, 16.Мартин Димитров, 22.Павел Петков, 14.Димитър Илиев, 8.Александър Манолов, 23. Героги Христов
Треньор: Антон Велков

3_4.JPG
"БОТЕВ" (Враца):
1.Христо Митов, 4.Джузепе Пира, 6.Асен Георгиев, 3.Николай Христов, 5.Родриге Жейро, 4.Роча Кассио, 10. Джанкарло Амендола(76- 2.Аугусто), 11. Александър Якимов, 22. Габриел Челесте (66- 17. Милев), 7.Илия Илиев, 3. Василев (46- 9.Георги Мирчев)
Резерви: 12.Димитър Иванов, 2.Аугусто, 9.Георги Мирчев,20.Цветомир Ангелов, 18. Йорданов, 17. Милев, 16. К.Иванов