Фиорентина обърна като домакин Удинезе с 2:1 в мача на откриването на новия сезон в италианската Серия „А”.

Гостите от Удине започнаха мача по-добре и в 28-ата минута поведоха в резултата, след като Муриел изведе на чудесна позиция привлечения от Ботафого бразилски халф Майкосуел, който бе точен за 0:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката „виолетовите” вдигнаха оборотите и усилията им бяха възнаградени в 67-ата минута, когато исканият от Ювентус черногорски национал Стеван Йоветич възстанови статуквото за 1:1.

Домакините от Флоренция се опитаха да направят и пълен обрат, и го постигнаха в добавеното време на срещата, когато с втория си гол Йоветич оформи крайното 2:1 и донесе първи три точки за "виолетовите".

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 1 КРЪГ
25.08.12
19:00 ч.
Фиорентина - Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (28), 1:1 Стеван Йоветич (67), 2:1 Стеван Йоветич (90+2)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Сиена, 2 равенства, 1 победа за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК