Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Литекс и Миньор (Перник) завършиха 0:0 в мач от 3-ия кръг на "А" група, игран пред около 1000 зрители на Градския стадион в Ловеч. Избраниците на Христо Стоичков създадоха повече положение за гол, но така и не успяха да отбележат. "Оранжевите" дори получиха правото да изпълнят дузпа, но Момчил Цветанов пропусна от бялата точка в 39-ата минута.

Гостите от Перник пък завършиха мача с човек по-малко, след като Ванчо Траянов беше изгонен във 2-ата минута от шестте добавено време. Най-опитният в състава на Миньор получи два жълти картона заради разправии със съдията Радослав Станев.

В сравнение с изминалите два кръга, Стоичков започна мача с "жълто-черните" с една промяна в състава. Георги Миланов зае своето място в средата на терена като партньор на капитана Небойша Йеленкович, а на левия фланг се появи Момчил Цветанов.

Домакините първи стигнаха до възможност за гол. В 15-ата минута след продължително разбъркване пред вратата на Миньор, топката се озова в непокрития Галин Иванов, но той би слабо в ръцете на Боян Пейков. Гостите отвърнаха с още по-чиста ситуация. В 23-ата минута бившият играч на Литекс Крум Бибишков се вряза зад гърба на отбраната на "оранжевите", но стражът Илко Пиргов предвидливо излезе и майсторски спаси удара му.

В 38-ата Литекс изпусна идеален шанс да открие резултата от дузпа. Ваюши изведе Галин Иванов, който бе повален в пеналта и реферът Станев отсъди наказателен удар. С изпълнението му се нагърби младокът Момчил Цветанов, но вратарят Пейков прояви рефлекс и изби шута му, запазвайки мрежата си суха.

"Оранжевите" тръгнаха нахъсано от самото начало на втората част да търсят победата. В 56-ата минута Герасим Заков изведе Ваюши сам срещу вратаря. Албанецът обаче се засуети за миг и изтърва удобния момент за обстрел. Все пак той нанесе удар, който бе изчистен с мъка от голлинията от пернишки бранител.

С напредването на мача действията на терена станаха по-нервни и гостите започнаха да лежат и бавят играта, използвайки всяка възможност да печелят време. Домакините нападаха, но им липсваше концентрация, точност в завършващата фаза, заради което пропаднаха 2-3 хубави атаки. В 83-ата минута влезлият като резерва Костадин Башов за малко не се разписа още в дебюта си за Литекс, след като преди дни подписа договор с клуба от Ловеч. Активният по левия фланг след почивката Георги Миланов подаде отлично на нападателя, но ударът му от движение мина на сантиметри над гредата.

Малшансът за момчетата на Стоичков продължи и в даденото 6-минутно добавено време. В 92-ата Ванчо Траянов беше изгонен за втори жълт картон, а малко след това Башов засече с глава центрираната топка, но Милен Василев изчисти от голлинията. Така нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал и Литекс не успя да постигне победа във втори пореден мач. Както е известно, "оранжевите" надделяха с 1:0 срещу ЦСКА на старта, след което завършиха 1:1 при гостуването на Локо (Пд) на "Лаута". Mиньор пък продължава без успех в новото първенство. Селекцията на Стойчо Стоев е на едно от последните места с актив от 2 точки.

Мачът по минути - ТУК

ЛИТЕКС - МИНЬОР 0:0
ЛИТЕКС: 1.Илко Пиргов, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 23.Небойша Йеленкович, 17.Георги Миланов, 27.Момчил Цветанов (67-21.Александър Цветков), 77.Галин Иванов (78-20.Костадин Башов), 10.Герасим Заков, 14.Армандо Ваюши
Резерви: 30.Евгени Александров, 3.Антон Неделяков, 5.Емил Грозев, 6.Симеон Славчев, 8.Никола Колев, 21.Александър Цветков, 20.Костадин Башов
Треньор: Христо Стоичков

МИНЬОР:
22.Боян Пейков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев, 10.Томислав Павлов (58-14.Ивайло Цветков), 17.Ванчо Траянов, 18.Искрен Писаров (46-18.Искрен Писаров), 23.Венцислав Василев, 33.Том, 76.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумела (79-11.Илиян Илиев)
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 8.Йордан Йорданов, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков, 42.Фарес Брахими, 59.Венцислав Иванов
Треньор: Стойчо Стоев