Лудогорец продължи победната си серия и в Гоце Делчев, надделявайки с 2:0 срещу новака в "А" група Пирин. Селекцията на Ивайло Петев доста се озори срещу домакините, но Марселиньо направи разликата и "избухвайки" за 5 минути осигури трите точки на шампионите. Бразилецът се разписа във вратата на Абди Абдиков в 55-ата и 60-ата минути.

Преди двубоя се състоя и официалната церемония по откриване на обновения стадион в Гоце Делчев, като лично премиерът на България Бойко Борисов уважи празника и преряза лентата на съоръжението.

Мачът започна динамично, като определено гостите диктуваха случващото се на терена. Още в 6-ата минута капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров можеше да открие резултата, но стражът Абди Абдиков отрази удара му. В 10-ата момчетата на Ивайло Петев стигнаха до ъглов удар, Иван Стоянов изпълни, след това Барт игра с топката, но я прати в аут. Малко по-късно шампионите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Мирослав Иванов застана зад топката, като след хубавото му изпълнение кълбото закачи играч на домакините и излезе в корнер, от който обаче не последва нищо.

Гостите от Разград продължаваха да диктуват темпото, но не намираха верния път към вратата на Пирин (ГД). За това донякъде им попречи и лошата тревна настилка на стадиона, която не позволи на техничните футболисти на Петев да разкрият пълния си игрови потенциал. Въпреки превъзходството на шампионите, момчетата на Тенчо Тенев създадоха чисто голово положение, но не успяха да го реализират. В 33-ата минута Борислав Хазуров се озова сам срещу Урош Голубович, топката тупна между двамата, нападателят успя да стигне първи до нея, прехвърли стражa, но в последния момент притичалият Александър Барт изчисти в ъглов удар. До почивката така и не падна гол, като дори не беше създадено опасно положение пред някоя от двете врати.

Лудогорец стартира ударно втората част и още в 50-ата минута възпитаниците на Ивайло Петев пропуснаха най-чистото си положение. Марселиньо прокара топката покрай Абдиков, но Любомир Гуцев успя да изчисти от голлинията.

В 55-ата обаче бразилецът ознаменува добрата си игра с гол, давайки преднина на Лудогорец. Иван Стоянов преодоля играч на домакините и изведе отлично Марселиньо, който от 7-8 метра прати топката в мрежата на Пирин - 0:1.

Само 5 минути по-късно отново бразилецът наказа Абдиков и смълча пълните трибуни в Гоце Делчев, където за днешния мач имаше над 4000 зрители. Марселиньо този път се разписа от малък ъгъл след подаване на Мирослав Иванов - 0:2. До края не падна ново попадение и селекцията на Петев заслужено си тръгна с трите точки. Така след 3 кръга Лудогорец е с пълен актив от 9 точки, колкото има и "Левски", победил с 2:0 днес Монтана.

Мачът по минути - ТУК

ПИРИН (ГД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Марселиньо (55), 0:2 Марселиньо (60)

ПИРИН (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Албин Ходза, 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев (79-17.Никола Николов), 18.Румен Лапантов, 21.Васил Панайотов, 9.Борислав Хазуров (62-11.Виктор Шишков)
Резерви: 88.Ангел Юсеф, 17.Никола Николов, 20.Драги Коцев, 23.Илиян Марчев, 30.Иван Стоянов, 19.Григор Георгиев, 11.Виктор Шишков
Треньор: Тенчо Тенев

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев (61-20.Шоко), 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 73.Иван Стоянов, 84.Марселиньо (84-6.Георги Костадинов), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 30.Георги Аргилашки, 27.Козмин Моци, 20.Шоко, 6.Георги Костадинов, 99.Франк Гуела, 11.Жуниор Кишада, 19.Димо Бакалов
Треньор: Ивайло Петев