Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Черноморец и ЦСКА направиха равенство 1:1 в мач от 2-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред около 7 хиляди зрители на стадиона в Бургас. Траян Дянков си вкара автогол в 22-ата минута и гостите от София излязоха напред в резултата. Изравнителното попадение реализира Яник Боли в 70-ата минута. ЦСКА продължава да е без победа след втория кръг, след като на старта загуби с 0:1 гостуването си на Литекс. Черноморец спечели първа точка, след като в първия кръг падна от “Левски” с 0:1.

Стойчо Младенов отново беше принуден да използва минимален брой играчи заради забраната за картотекиране на новите попълнения. В защита започнаха обичайните Иван Бандаловски, Апостол Попов и Пламен Крачунов, а отляво Нилсон Антонио. В средата на терена излязоха Тодор Янчев и Лукас Саша, по крилата Нджонго Присо и Карачанаков, а отпред Шеридън и Анисе, който за първи път игра за ЦСКА в “А” група. Мадагаскарецът пропусна първия мач срещу Литекс заради наказание. На резервната скамейка на ЦСКА отново имаше само юноши. Треньорският щаб на "армейците" отново не направи нито една смяна.

Двата отбора направиха интересен мач, въпреки че нямаше много чисти голови положения. В 11-ата минута направилият добро впечатление Исуф Уатара центрира остро в наказателното поле, но в последния момент Апостол Попов изчисти пред Яник Боли. Последва разбъркване в наказателното поле и в крайна сметка Тодор Янчев се намеси и изби топката напред. В 22-ата минута малко нелогично ЦСКА излезе напред в резултата. Антон Карачанаков напредна по крилото, намери Присо в наказателното поле. Той центрира остро по земя и Траян Дянков си отбеляза автогол за 1:0 в полза на “червените”. След гола домакините се активизираха, но се отчетоха с няколко центрирания на Уатара и Боли. В 44-ата минута Боли преодоля четирима футболисти на “червените”, но в последния момент преди да нанесе удар топката беше избита в корнер.

Второто полувреме започна с малко по-дейна игра на ЦСКА, но гостите така и не стигнаха до втори успокоителен гол. В 53-ата минута Бандаловски центрира опасно, Стоян Колев изпусна топката, но никой в червено не успя да я засече към вратата. В 58-ата минута треньорът на домакините Димитър Димитров направи двойна смяна и в игра се появиха Преслав Йорданов и Венелин Филипов. Бургазлии заиграха с двама в атака и това доведе до резултат. В 63-ата минута Карачанаков стреля опасно от малък ъгъл, а можеше да потърси продължение на атаката с Присо или Шеридън. Последваха силните минути на “акулите”. В 70-ата минута Яник Боли изравни за 1:1. След центриране отляво нападателят на Черноморец беше оставен напълно непокрит и със силен шут реализира изравнителното попадение.

След гола гостите от София потърсиха победен гол, но направиха два сериозни пропуска. Първо в 72-ата минута Присо абсолютно на празна врата не успя да прати топката във вратата, след като Стоян Колев изби след удар на Карачанаков. Десет минути след това Карачанаков нацели десния страничен стълб. В последните минути ЦСКА беше по-активен, но не успя да си тръгне с победа. Шеридън стреля с глава, но неточно. Минута преди края съдията Радан Мирянов маркира фаул на Карачанаков срещу Цонков, което вбеси резервната скамейка на гостите начело със Стойчо Младенов и Анатоли Нанков. В 90-ата минута Шеридън стреля сантиметри над горната греда. В добавеното време вратарят Стоян Колев отново се намеси решително след удар на Карачанаков.