Миньор (Перник) спечели първа точка през новия сезон. Във мач от 2-ия кръг на "А" група перничани завършиха у дома 0:0 с Локомотив (Сф).

Най-интересното от двубоя обаче беше в 84-ата минута, когато фенове на домакините нахлуха в официалната ложа на стадиона и се саморазправиха с директора на софиянци Георги Марков.

Иначе на терена повечето ситуации бяха пред вратата на "железничарите". Преди почивката с пропуски се отличиха Ванчо Траянов, Искрен Писаров и Крум Бибишков. Борислав Стойчев от удобна позиция също не успя да се възползва.

През второто полувреме Миньор отново доминираше. И още в самото начало Милен Василев също разочарова феновете на домакините. В 51-ата гостите бяха близо до попадение, след като грешка на Ванчо Траянов позволи на Димитър Илиев да излезе сам срещу Пейков. Вратарят обаче се пласира отлично и изби топката. Малко след това пък Емил Михайлов се намеси решително в малкия пеналт срещу Крум Бибишков.

До края най-интересното беше в 84-ата минута на трибуните. В крайна сметка резултатът се запази и след 8-минутното продължение. Първа точка за Миньор и втора за Локомотив (София).

МИНЬОР - ЛОКО (СОФИЯ) 0:0

МИНЬОР (Перник): 22. Боян Пейков, 5. Борислав Стойчев, 7. Милен Василев (71 - Окечукво), 14. Ивайло Цветков, 17. Ванчо Траянов, 18. Искрен Писаров (66 - Фарес Брахими), 23. Венцислав Василев, 33. Том, 39. Фарид (87 - Илиян Илиев), 76. Крум Бибишков, 99. Сабри
Резерви: 1. Николай Банков, 10. Томислав Павлов, 11. Илиян Илиев, 20. Ивайло Стоянов, 42. Фарес Брахими, 59. Венцислав Иванов

ЛОКОМОТИВ (София): 33. Емил Михайлов, 3. Йордан Върбанов, 6. Александър Барнеков, 11. Кристиян Добрев, 2. Костадин Велков, 21. Даниел Гаджев, 88. Атанас Борносузов, 10. Марчо Дафчев, 14. Димитър Илиев, 77. Георги Пеев, 12. Димитър Телкийски
Резерви: 1. Мартин Костадинов, 7. Васил Велев, 8. Александър Манолов, 23. Георги Христов, 18. Александър Дюлгеров, 9.Антонио Павлов