Новакът в "А" група Пирин (Гоце Делчев) победи с 2:1 "Ботев" във Враца в мач от втория кръг на "А" група. Неврокопчани събраха пълен актив от шест точки и изненадващо поведоха еднолично в класирането.

След по-добра игра в началото на двубоя гостите от Гоце Делчев трябваше да преглътнат разочарованието в 17-ата минута. Тогава Селесте центрира отляво, в наказателното поле ветеранът на врачани Илия Илиев засече топката и откри резултата 1:0.

След попадението домакините стабилизираха представянето си. Въпреки това в 28-ата минута гостите изравниха. Вратарят Христо Митов изпусна топката след удар и Драги Коцев притича и довкара кълбото за 1:1.

В 37-ата минута Бисеров се откъсна сам срещу стража на домакините и беше повален от защитник в наказателното поле. Стефан Спасов не се поколеба и посочи бялата точка. От нея Румен Лапантов отбеляза спокойно за 2:1.

До почивката на терена не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха за 15 минути отдих. След паузата отново нямаше с какво мачът да се запомни освен една ситуация в 67-ата минута. Тогава Минчев излезе сам срещу Абдиков, но стреля в аут. Пропускът му предизвика бурната реакция на феновете на "Ботев", които след мача освиркаха футболистите. Единствено Илия Илиев получи аплодисменти от запалянковците на врачани.

"БОТЕВ" (ВРАЦА) - ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) 1:2
1:0 Илия Илиев (15), 1:1 Драги Коцев (28), 1:2 Румен Лапантов (37-д)

"БОТЕВ" (Враца): 1. Христо Митов, 4. Скира (67 - Цветомир Ангелов), 3. Василев, 2. Николай Христов, 6. Асен Георгиев, 5. Роча Касио, 11. Александър Якимов, 8. Селесте (58 - Родригес), 7. Илия Илиев, 9. Минчев, 10. Борис Тончев (Кирил Иванов 46)
Резерви: 12. Д.Иванов, 22. Л.Петров, 18. Цветомир Ангелов, 14. Радослав Георгиев, 20. Жайро Родрирес, 16. Кирил Иванов, 15. Найджъл Георгиев

Пирин (Гоце Делчев): 83. Абдиков, 3. Пиргов, 5. Гуцев, 6. Александров, 7. Ходза (70 - Митков), 8. Лазаров, 9. Хазуров, 10. Марчев, 18. Лапантов, 20. Драги Коцев, 21. Панайотов
Резерви: 88. Юсеф, 4. Дреновички, 11. Митков, 16. Щерев, 19. Г. Георгиев, 28. Петров, 30. Стоянов