Етър загуби с 0:1 от Черно море в мач от 2-ия кръг на “А” група. Единственото попадение за варненци реализира Еденилсон Бергонси в 39-ата минута. Това беше първо домакинство на Етър на стадион “Ивайло” след завръщането им в елита. Над 4000 фенове обаче видяха загуба, а и много колеблив съдия в лицето на Калин Людмилов. Домакините имат сериозни претенции към младия рефер от София. Съдийската бригада отмени гол на Етър, а след това Людмилов не даде дузпа, а извади жълт картон за симулация.

Наставникът на Етър Цанко Цветанов направи само една промяна в стартовите си 11 в сравнение с двубоя на "Огоста" през миналия уикенд. Като централен защитник започна Милчо Макенджиев за сметка на Костадин Гаджалов.

По-опитният отбор от Варна започна по-добре и доминираше през първите минути. Първото опасно положение пред вратата на "болярите" дойде в 7-ата минута, когато Сашо Александров нацели напречната греда на стража Цветомир Цанков с параболичен удар. Секунди по-късно вратарят предвидливо излезе и изпревари оказалия се на добра позиция Симеон Симеонов. Футболистите на Етър организираха опасна атака в 15-ата минута, при която бранител на "моряците" успя да избие на метър пред голлинията.

Черно море поведе с 1:0 в 39-ата минута. След центриране от корнер стражът на Етър не успя да боксира добре, след разбъркването Бергонси се оказа най-съобразителен и реализира.

През второто полувреме домакините започнаха по-добре, но не стигнаха до попадение. В 67-ата минута стадион "Ивайло" изригна, след като Луис Едуардо вкара с гърди. Той засече центриране отдясно на Ели Маркес и прати топката във вратата. Страничният съдия вдигна флага за засада и попадението беше отменено. Публиката започна да скандира “Мафия, мафия”.

Домакините продължиха да атакуват и стигнаха до нови атаки, но не и дори до изравнителен гол. В 75-ата минута влезлият като резерва Нери беше ударен без топка, но съдията остана безмълвен. В 86-ата минута отново Нери беше в центъра на вниманието. Футболистът падна в наказателното поле на Черно море, домакините поискаха дузпа. Калин Людмилов обаче не посочи бялата точка, а даде жълт картон за симулация на играча.

Победата за варненци във Велико Търново на ниво "А" група е едва трета от 16 мача, но е втора поредна след тази с 2:0 от сезон 1993/94, в края на който домакините изпаднаха.

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Бергонси (39)

Етър:
1.Цветомир Цанков, 30.Ели Маркес, 6 Тихомир Трифонов, 3.Милчо Макенджиев (60 - Костадин Гаджалов), 28.Атанас Атанасов, 7.Радослав Анев, 8.Николай Петров, 21.Мартин Станкев (56 - Бето), 22.Красен Трифонов (66 - Нери), 14.Четин Садула, 9.Луис Едуардо
Резерви: 88.Венцислав Димитров, 16.Георги Гайдаров, 12.Нери, 23.Григори Жандре, 10.Бето, 91.Йоан Пивати, 13.Костадин Гаджалов

Черно море: 33.Георги Китанов, 12.Мартин Дечев, 4.Детелин Димитров, 12.Александър Др. Александров, 6.Еденилсон Бергонси, 25.Александър Ем. Александров, 21.Георги Илиев, 91.Живко Атанасов, 30.Илиян Капитанов (56 - Георги Божилов), 23.Симеон Симеонов, 10.Мирослав Манолов (85 - Стамен Ангелов)
Резерви: 22.Колев, 24.Слави Сталев, 19.Християн Попов, 86.Марлон Фернандес, 20.Стамен  Ангелов, 99.Атанас Илиев, 14.Георги Божилов

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Главен съдия: Калин Людмилов (София)
Помощници: Николай Кънчев и Павлин Михайлов (София)
Жълти картони: Милчо Макенджиев, Нери (Етър); Мартин Дечев, Капитанов (Черно море)

Двубоят по минути с БЛИЦ
7 - ГРЕДА за Черно море. Ал. Ем. Александров нацелва напречната греда с параболичен удар
8 - пас в дълбочина към Симеонов, Цанков излиза навреме и лови
15 - Луис Едуардо е изведен от Четин Садула вляво, но вратарят избива
22 - центриране на Радослав Анев, Едуардо с глава стреля, но над вратата
29 - ОПАСНО положение, центриране в наказателното поле на Черно море, вратарят избива топката от главата на Луис Едуардо
31 - удар на Станкев след центриране на Анев, аут
39 - topka.jpg ГООЛ за Черно море, голмайстор Бергонси. След корнер вратарят Цанков изпуска топката, след разбъркване Бергонси открива резултата
жълт картон за Мартин Дечев (Черно море)
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
48 - добър пробив на Четин Садула, намира Николай Петров, той центрира, но вратарят лови
67 - ОТМЕНЕН гол на Етър, Ели Маркес проби отдясно и центрира пред вратата, Луис Едуардо засече с гърди ниско долу, играчите тръгнаха да се радват към центъра, но страничният съдия вдигна флага, след което попадението беше отменено
75 - Нери е ударен без топка от съперник, съдията не реагира
85 - smqna.jpg смяна в състава на Черно море, на мястото на Мирослав Манолов влиза Стамен Ангелов
на Етър искат дузпа, Нери е съборен в наказателното поле, но съдията Калин Людмилов дава жълт картон за симулация