Академията на Георге Хаджи спечели първото място в детската шампионска лига “Лукойл”, която се проведе в Албена. На финала румънците надделяха с 1:0 над украинския Авангард (Житомир) с гол над Михаел Ониса.

В мача за третото място Спартак (Варна) победи Изида (Добрич) след изпълнение на дузпи с 4:1, след като редовното време на срещата завърши 1:1. На пето място се нареди Пирин, следван от Майтиши (Русия), Берое (Стара Загора) и Фарул.

Шампионите спечебиха право да участват в суперфинала в Анталия от 23 до 27 октомври. Във футболния турнир в Албена взеха участие футболисти, родени след 1 януари 2000 г. Отборите получиха красиви купи и медали, като най-добрите бяха наградени от легендата на българския футбол Христо Стоичков.

Камата се снима с футболистите и раздаде множество автографи. Връчени бяха и индивидуални награди, като отличието за най-добър полузащитник получи Валентин Иванов от Изида, а Димитър Митков от варненския Спартак бе избран за най-добър нападател.