Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Англия победи Италия с 2:1 в най-интересната контрола. Сблъсъкът се игра в швейцарския град Берн.
Както е известно, европейският вицешампион е съперник на България в квалификационната група за световното първенство през 2014 година в Бразилия. Четирикратните световни шампиони ще гостуват в София на 7 септември. Българските национали днес победиха Кипър също в контрола с 1:0.

Мачът не предложи много емоции на публиката, а съперниците играха наскоро – на Евро 2012. Италианците елиминираха “Трите лъва” на 1/4-финалите след изпълнения на дузпи.

Селекционерите Чезаре Прандели и Рой Ходжсън заложиха на доста дебютанти. За Англия започна вратарят на Бирмингам Джак Бътланд, напред бе Андрю Керъл, на когото помагаха по фланговете Адам Джонсън и Ашли Йънг.

Експериментална бе атаката и на Италия. Алесандро Диаманти подпомагаше нападателите Матия Дестро и Стефан Ел Шаарави.

"Скуадра адзура" излезе с фланелки с ретро оттенък в чест на 30-годишнината от спечелването на световната титла в Испания 1982. Англичаните пък играха в нетипичната за тях комбинация от бели фланелки и червени гащета.

В 15-ата минута Де Роси бе оставен непокрит в пеналта след корнер и засече с глава топката в мрежата - 1:0 за Италия. В 27-ата минута обаче Фил Ягиелка отново с глава посрещна центриране на Франк Лампард и простреля вратаря Салваторе Сиригу за 1:1 със своя първи гол в националния отбор. След почивката Ходжсън хвърли в боя и резервния вратар Джон Руди. Решителният момент настъпи в 80-ата минута. Резервата Джърмейн Дефоу стреля силно с десния крак и през ръцете на италианския вратар топката влезе в мрежата за 2:1 за Англия!

Италия - Англия 1:2
1:0 Де Роси (15), 1:1 Ягиелка (27), 1:2 Дефоу (80)

Италия: Сиригу, Абате (86-Счелото), Огбона, Астори, Балдзарети (46-Пелузо), Акуилани (68-Поли), Де Роси, Ночерино, Диаманти (59-Верати), Дестро (82-Фабрини), Ел Шаарави (58-Габиадини).
Селекционер: Чезаре Прандели

Англия: Бътланд (46-Руди), К. Уокър, Кейхил, Ягиелка (62-Лескът), Бейнс (78-Бертранд), Карик, Лампард (69-Ливърмор), Клевърли, Джонсън, А. Йънг (62-Милнър), Керъл (46-Дефоу)
Селекционер: Рой Ходжсън