Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Националният отбор на Аржентина победа Германия с 3:1 в контрола, която се игра във Франкфурт. Двубоят беше изключително интересен, освен головете имаше пропусната дузпа, червен картон и автогол.

Сами Кедира отбеляза в собствената си врата и даде преднина на гостите от Аржентина. Лео Меси вкара втория гол, а Анхел ди Мария реализира за 3:0. Почетното попадение за домакините вкара Хьоведес. Съдията Йонас Ериксон изгони в 30-ата минута вратаря на Германия Цилер с директен червен картон, когато даде дузпа за Аржентина. Лионел Меси обаче пропусна от бялата точка.

Селекционерът на домакините Льов не можеше да разчита на титулярния вратар Мануел Нойер, опитния Филип Лам и Бастиян Швайнщайгер. Положението на Бундестима се влоши допълнително с принудителната смяна на Матс Хумелс в началото на мача. Още в 25-ата минута бранителят напусна, а на негово място се появи Бенедикт Хьоведес. В 30-ата минута вратарят Цилер събори в наказателното поле откъсналия се Ернесто Соса. Льов извади Томас Мюлер, за да пусне резервния вратар. Зад топката застана Лионел Меси, но би изключително слабо и неконцентрирано, в долния ляв ъгъл и Марк-Андре тер Щеген улови без проблеми. В последната минута на първото полувреме Кедира си отбеляза автогол, с което Аржентина поведе с 1:0. Защитникът опита да изчисти топката след центриране на Ди Мария, но я прати в собствената си врата.

В 52-ата минута звездата на Барселона Лионел Меси все пак се реваншира и вкара за 2:0. В 73-ата минута след далечен изстрел Анхел ди Мария покачи на 3:0. Германците изпитваха сериозни проблеми в защита, а през втората част Льов гласува доверие на доста млади футболисти. В игра се появиха Шюрле, Гюндоган и Марио Гьотце. Това раздвижи атаката на Бундестима, който стигна до почетно попадение. В 81-ата минута Хьоведес намали на 1:3. Любопитното беше, че дикторът на стадиона обърка името на голмайстора. Вместо Хьоведес, той извика името на Марио Гьотце, което не направи впечатление на публиката. Последва корекция на говорителя и Хьоведес получи своите аплодисменти. Попадението беше красиво, той засече с летящ плонж с глава центриране отдясно.

Германия – Аржентина 1:3
0:1 Кедира (45-автогол), 0:2 Лионел Меси (52), 0:3 Анхел ди Мария (73), 1:3 Хьоведес (81)