Бразилия разби Швеция с 3:0 като гост в приятелски мач на стадион “Росунда” в Стокхолм. Домакините играха без голямата си звезда Златан Ибрахимович, който има контузия. “Селесао” имаше тотално надмощие и можеше да запише и по-изразителен успех, но нападателите се скъсаха да пропускат от чисти положения. Още в 19-ата минута Леандро Дамиао бе изведен в изгодна позиция, но ударът му срещна дясната греда.

След няколко добри акции на Неймар, които обаче не доведоха до гол се стигна до 32-ата минута, когато отново Неймар центрира меко за Дамиао, който с глава даде аванс на бразилците - 1:0. След почивката гостите пак пропиляха с лека ръка поне половин дузина положения, преди да се стигне до 84-ата минута, когато Пато засече с глава центриране на Алвес за 2:0. След този гол гардът на шведите падна още и само 120 секунди по-късно Вернблоом спъна бразилец в пеналта и Пато вкара дузпата за крайното 3:0 за “селесао”.