Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

"Левски" стартира с трудна победа новия сезон в "А" група, надделявайки с минималното 1:0 срещу Черноморец. Единственото попадение реализира Базил Де Карвальо след асистенция на Симеон Райков.

Привлеченият от Локомотив (Пловдив) нападател наказа Стоян Колев в 65-ата минута, което се оказа достатъчно на "сините" да вземат трите точки. "Акулите" пък само могат да съжаляват, че не измъкнаха поне равенство на "Герена", след като на няколко пъти направиха пропуски пред вратата на Пламен Илиев.

Първият мач на "Левски" за новия сезон в "А" група се игра пред около 4000 зрители, а Сектор "Б" остана полупразен. Не е тайна, че част от феновете решиха да бойкотират тима след срамното отпадане от евротурнирите.

За домакинството на Черноморец Илиан Илиев гласува доверие на шестима от привлечените през лятото играчи - двойката централни бранители Ромен Ели и Димитър Везалов, както и Станислав Ангелов, Роман Прохазка, Марсиньо и Базил Де Карвальо. За "акулите" пък дебют в "А" група направиха поредните открития на Димитър Димитров - Исуф Куатара и Гаел Нлундулу. Херо не води Черноморец в днешния мач, тъй като изтърпяваше наказание от миналия сезон. Наставленията даваше Георги Чиликов, а Димитров беше в журналистическите ложи в Сектор "В" на "Герена".

През първите 45 минути "сините" контролираха играта, но не стигнаха до гол. В 4-ата минута Базил Де Карвальо засече с глава центрираната топка, но Стоян Колев спаси. Малко след това Ромен Ели стреля неточно от над 20 метра.

В 20-ата опитният Стоян Колев се намеси решително и по акробатичен начин спаси удар на Димитър Везалов, който беше привлечен в последния момент от Берое, където пък "сините" върнаха Иво Иванов.

Преди почивката и Пламен Илиев имаше работа. Затрудниха го новите попълнения на Черноморец - Нлундулу и Куатара.

В началото на второто полувреме Илиан Илиев извърши първата си смяна. Орлин Старокин замени Александър Башлиев, а Дъстли Мулдер завърна на десния бек.

Домакините бяха близо до откриване на резултата в 47-ата минута, когато обаче гредата спаси гостите от Бургас. Гаджев отправи топовен изстрел, но топката се отби в напречната греда. "Сините" още повече вдигнаха оборотите и трудът им заслужено беше възнаграден в 65-ата минута. Тогава Базил Де Карвальо се разписа с глава след центриране на Симеон Райков отляво - 1:0.

До края на мача с пропуски за "акулите" се отчетоха Яник Боли и Нлундулу.

"ЛЕВСКИ" - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0
1:0 Базил Де Карвальо (65)

Срещата по минути:
4 - След центриране от корнер Базил Де Карвальо нанесе удар с глава, който Стоян Колев спаси.
7 - Прохазка проби отдясно, центрира добре, но съотборниците му не се възползваха.
10 - Марсиньо дриблира през центъра, шутира, топката бе блокирана от защитник на гостите от Бургас.
12 - Стоян Колев спаси силен удар на Ромен Ели отдясно.
20 - Опитният вратар на Черноморец изби акробатично в корнер силен удар на Везалов, който засече топката с глава.
21 - Удар на Марсиньо премина над вратата на Черноморец.
29 - Симеон Райков стреля, бранител на гостите блокира.
32 - Утара проби отляво, върна към Цонков, който стреля остро, но покрай вратата на "Левски".
32 - Нлундулу стреля остро от 20-ина метра, Ромен Ели чисти.
35 - Куатара проби опасно отляво, пусна към Нлундулу, който стреля остро отблизо, но Пламен Илиев спаси.
38 - Базил Де Карвальо стреля от воле, но над вратата на "акулите".
42 - Райков опита да изненада Стоян Колев отдалеч, но прехвърли вратата.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на "Левски" Илиан Илиев извършва първа смяна. Александър Башлиев няма да играе през втората част. На терена вече е Орлин Старокин, който застава на левия бек, а Мулдер се завръща на десния.
47 - Нлундулу проби отдясно и пусна към Куатара, който от 5 метра стреля неточно.
47 - ГРЕДА! Гаджев уцели гредата с удар от границата на наказателното поле.
50 - След центране на Ромен Ели отляво, Базил Де Карвальо игра неточно с глава.
52 - Стоян Колев показа класа и изби силен удар на Райков от фаул.
65 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за "Левски"! Базил Де Карвальо открива резултата. Привлеченият от Локомотив (Пловдив) нападател се разписа с глава след центриране на Симеон Райков отляво.
68 - Станислав Ангелов нахлу отляво в пеналта, стреля от малък ъгъл, Стоян Колев спаси.
76 - Нлундулу засече топката след пас отляво, Пламен Илиев без проблеми лови.
77 - Нлундулу стреля отдясно в аут.
79 - Райков бе изведен зад защитата на гостите отляво, но сбърка с паса си към Базил Де Карвальо.
88 - Гостите пропускат да изравнят резултата. Яник Боли надигра отбраната на "Левски", след което обаче стреля встрани от вратата на Пламен Илиев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. "Левски" победи Черноморец с 1:0.
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 20.Александър Башлиев (46-6.Орлин Старокин), 13.Димитър Везалов, 3.Ромен Ели, 2.Дъстли Мулдер, 45.Владимир Гаджев, 4.Станислав Ангелов (80-10.Христо Йовов), 6.Роман Прохазка, 31.Марсиньо (70-16.Кристовао Рамос), 11.Симеон Райков, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 1.Ивайло Василев, 6.Орлин Старокин, 26.Христо Попадийн, 30.Антонио Вутов, 10.Христо Йовов, 16.Кристовао Рамос, 9.Жоао Силва
Треньор: Илиан Илиев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 3.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков, 25.Пламен Димов, 37.Жереми Фо-Поре (72-44.Венелин Филипов), 22.Цветомир Цонков, 6.Тодор Паланков (75-10.Венцислав Христов), 10.Борислав Балджийски, 32.Исуф Куатара (86-9.Преслав Йорданов), 92.Гаел Нлундулу, 94.Яник Боли
Резерви: 23.Янко Георгиев, 9.Преслав Йорданов, 17.Крум Стоянов, 20.Яни Пехливанов, 30.Лъчезар Балтанов, 10.Венцислав Христов, 44.Венелин Филипов
Треньор: Георги Чиликов