Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Мексико победи Бразилия и спечели златните медали от футболния турнир от Олимпийските игри в Лондон. Ацтеките надиграха Неймар и компания с 2:1, като и двете попадения бяха дело на Орибе Пералта. Хълк върна един гол за бразилците в 90-ата минута, но за повече не стигна времето.

Мексико започна мача с гол от съблекалнята. Десният бек на Бразилия Рафаел направи груба грешка и подари топката на Хавиер Акино, който веднага я пусна на Пералта, а той със силен удар по земя откри резултата още в 35-ата секунда.

"Ацтеките" много добре се бранеха и организираха редки, но остри контри, докато Бразилия разчиташе на стихиен натиск. Още през първата част наставникът Мано Менезеш предприе смяна, с която да изостри играта на своите. В 32-рата минута в игра се появи Хълк, който замени Алекс Сандро.

До края на първата част именно Хълк и Марсело изпуснаха чисти положения.

С началото на втората част “селесао” тръгна по-смело напред. Суперзвездата Неймар обаче пропиля две добри положения, а с пропуск се отчете и Дамиао. Контрите на Мексико дадоха резултат. Първо Фабиан удари гредата, след няколко минути Пералта вкара втори гол, но той бе отменен заради засада. Все пак в 75-ата минута груба грешка в защитата на Бразилия бе наказана за втори път. Пералта бе оставен съвсем сам в наказателното поле и без колебание заби с глава топката във вратата на Габриел.

В последната минута Хълк върна един гол, а в последната секунда на даденото 3-минутно продължение Оскар от 3 метра не уцели вратата с глава.

Бразилия: Габриел, Рафаел (85 - Моура), Тиаго Силва, Жуан Жезуш, Марсело, Сандро (71 - Пато), Алекс Сандро (32 - Хълк), Ромуло, Оскар, Неймар, Дамиао;

Мексико: Корона, Хименес (81 - Видрио), Салсидо, Миер, Чавес, Ерера, Фабиан, Акино (57 - Понсе), Рейес, Енрикес, Пералта (86 - Раул Хименес)