Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2

Българската състезателка Силвия Митева, която замина с надежди за медал, завърши на 8-о място във финала на олимпийския турнир по художествена гимнастика в Лондон. Грацията ни събра общ сбор от 108.950 точки в многобоя, което й отреди 8-ата позиция. Съдийската комисия определено бе негативно настроена към нашето момиче, което бе оценено прекалено ниско.

Митева изпълни изключително силно съчетание на обръч и получи 27.450 точки. При композицията си на топка тя бе оценена с 27.100, като допусна лека неточност в края на съчетанието.

Митева направи грешка при третото си излизане, като изпусна една от бухалките, което намали оценката й - 26.750. Финалното й изпълнение в Лондон бе на лента, но получи скандално ниска оценка от съдийската комисия - 27.650 точки.

Трикратната световна шампионка Евгения Канаева успя да защити олимпийската си титла от Пекин и триумфира и в Лондон. С това постижение тя се превърна в първата гимнастичка, успяла да спечели две олимпийски титли. Руската състезателка събра 116.900 точки.

Второто място бе заето отново от рускиня – Дариа Дмитриева, която събра 114.500 точки. Бронзовият медал отиде при беларуската Любов Шаркашина.