Металург (Донецк) отпадна сензационно от норвежкия Тромсьо в третия предварителен кръг на Лига Европа.
Украинският тим падна у дома с 0:1 в реванша и се прости с евромечтите си. Първият мач завърши наравно 1:1.

Бившите играчи на ЦСКА и “Левски” Жуниор Мораес и Зе Соарес започнаха титуляри за Металург, но играха слабо и получиха лоши оценки за представянето си. Българинът Велизар Димитров и холандецът Грегъри Нелсън влязоха като резерви, но не успяха да помогнат на своя отбор. Нелсън смени Зе Соарес още на почивката, а бившият капитан на ЦСКА се появи на терена в 72-ата минута на мястото на бранителя Пруума. Единственото попадение падна още в 9-ата минута, когато 22-годишният швейцарски нападател Саша Прийович бе точен за гостите. Тромсьо продължава към плеофите на турнира, а Металург отпадна безславно.