Българският национал Живко Миланов и неговият Васлуй отпаднаха от Шампионската лига. Седмица, след като измъкнаха обнадеждаващо реми (1:1) на гости на Фенербахче в първи двубой от третия предварителен кръг на турнира, румънците допуснаха тежка загуба с 1:4 у дома. Защитникът игра цял мач и получи слаба оценка за представянето си от румънските медии. Четвърт час преди края зетят на шефа на БФС Боби Михайлов получи жълт картон.

Чанер Еркин откри за гостите още в 12-а минута, но само 2 по-късно Мариус Никулае изравни за Васлуй. Развръзката дойде в последните 20 минути, в които гостите вкараха нови два гола, дело на Дирк Кайт, а крайното 4:1 оформи Муса Соу в последната минута. “Фенерите” се завърнаха в евротурнирите след едногодишно изгнание.