БАТЕ Борисов изхвърли Дебрецен от Шампионската лига след изненадваща победа с 2:0 в Унгария. Два от най-омразните отбори на всички фенове на “Левски” завършиха 1:1 в първия двубой от третия предварителен кръг на турнира. На реванша обаче беларусите доказаха класата си и най-вече със спокойствие и опит излъгаха домакините.

С изключително спокойствие гостите удържаха първоначалния ентусиазъм на унгарците и още в 25-ата минута успяха да поведат. Дмитрий Мозолевски овладя пас от Родионов, напредна и простреля вратаря Верпец – 1:0 за БАТЕ! След почивката играчите на Дебрецен съвсем се изнервиха и в 57-ата минута десният бек Николов получи втори жълт и съответно червен картон. С човек повече за гостите стана още по-лесно на терена. Те нанесоха последния си удар секунди след инцидента с Николов. Суперзвездата Саша Хлеб изведе Володко в отлична позиция и халфът се разписа за 2:0 за БАТЕ.