Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Мексико се класира на финал на олимпийски футболен турнир за първи път в историята си. Това стана факт след победата с 3:1 над Япония.

Японците, които изиграха роля в отпадането на фаворита Испания още в груповата фаза, опитаха да изравнят постижението на женския национален отбор, който ще спори за златния медал.

Всичко започна добре за азиатците на “Уембли”, когато Юки Оцу откри резултата в 12-ата минута. Мексиканците обаче отговориха 20 минути по-късно с изравнителното попадение на Марко Фабиан.

В 65-ата минута Орибе Пералта обърна резултата в полза на “ацтеките”, а в последната минута Хавиер Кортес гарантира на тима си участие за първи път в историята на олимпийски финал по футбол.

Досега мексиканците бяха участвали на полуфинал в домашната си Олимпиада през 1968 г., когато загубиха от България на полуфинала, а в последствие отстъпиха на Япония в мача за бронза.

На финала на футболния турнир на олимпийските игри в Лондон Мексико ще играе срещу победителя от мача между фаворита за златните медали Бразилия и Южна Корея.

Мексико – Япония 3:1
0:1 Юки Оцу (12), 1:1 Марко Фабиан (31), 2:1 Орибе Пералта (65), 3:1 Хавиер Кортес (90+3)

Мексико: Хосе Корона, Исмаел Хименес, Карлос Салсидо, Ирам Миер, Дарвин Чавес, Марко Фабиан, Орибе Пералта, Джовани дос Сантос (45+1-Раул Хименес), Хавиер Акино (89-Хавиер Кортес), Диего Рейес, Хорхе Енрикес

Япония: Шуичи Гонда, Юхей Токунага, Такахиро Огихара (82-Манабу Сайто), Хироки Сакай, Мая Йошида, Юки Оцу, Кейго Хигаши (70-Кеню Сугимото), Консуке Нагай, Дайсуке Сузуки, Хотару Ямагучи, Хироши Киотаке (76-Такаши Усами)