Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Елис Гури не успя да преодолее съперника си на 1/4-финалите в категория до 96 килограма в класическия стил на Олимпиадата в Лондон. Българският борец преклони глава пред Цимафей Дзейниченка от Беларус, отстъпвайки с 0:2 части.

След 1 минута и 30 секунди борба в първата част съдиите поставиха Дзейниченка в партер. 29-годишният Гури пробва да го пренесе, обаче неуспешно и така беларусинът поведе с 1:0 и с този резултат спечели първата част. Във втората двамата борци не можаха да си направят точка до минута и 30 минути. Така Елис Гури бе поставен в партер. Борецът от Беларус успя да го пренесе и постигна 3 точки.

Така Дзейниченка спечели мача с 2:0 части (1:0, 3:0) и се класира на 1/2-финалите. Сега надеждата за Гури е беларусинът да се класира на финал в категорията и да го изтегли в репешажите за бронзовите медали.

Преди 1/4-финалния сблъсък българският национал постигна две победи - над румънеца Алин Алексус-Чиурариу и над грузинеца Сосо Джабидзе.