Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Българският национал Елис Гури постигна втора победа на олимпийския турнир по борба в категория до 96 килограма в класическия стил, което го класира на 1/4-финалите на Игрите в Лондон

29-годишният натурализиран албанец надделя трудно с 2:1 части срещу грузинеца Сосо Джабидзе. Любопитното е, че съперникът на Гури триумфира в категорията си в турнира "Никола Петров" в София преди няколко месеца.

Борецът ни надделя в първата част и я спечели с 2:0, след което обаче допусна Джабидзе да го изравни, измъквайки му 1 точка във втората част. Така се стигна до решителната трета част, в която Гури се представи по-добре от грузинеца и след 1:0 точки се поздрави с важната победа.

Преди сблъсъка със Сосо Джабидзе представителят ни в категория до 96 килограма в класическия стил с лекота се справи с румънеца Алин Алексус-Чиурариу, елиминирайки го с 2:0 части.

За място на 1/2-финалите Гури ще спори с Цимафей Дзейниченка от Беларус, който победи Ардо Арусар от Естония с 3:1.

Ако спечели и тази схватка, българският национал ще бъде само на един мач от златния или сребърния медал от Олимпиадата в Лондон. Дзейниченка беше пети на световните финали в Истанбул, докато Арусар спечели квота от квалификациите в София, където загуби финала.