Борецът Иво Ангелов загуби 1/8-финалния сблъсък с Омид Хаджи Норузи от Иран в категория до 60 килограма с 0:4 точки. Така българинът се прости с шансовете си за атака на олимпийското злато в класическата борба. Ако обаче иранецът се класира за финал, Ангелов ще участва на репешаж за бронзовото отличие.

В първата част съдиите поставиха Норузи в партер, но Ангелов не успя да се възползва от предимството си. Така реферите присъдиха на иранеца една точка и съответно цялата част.

Във втората част Ангелов бе по-активен, но иранецът успешно парираше атаките му. Когато съдиите поставиха българина в партер, иранецът реализира атака и записа нови две точки. От българския щаб подадоха контестация, че атаката е завършена извън тепиха, но тя не бе уважена. В резултат на което Норузи получи още една точка и с 2:0 части спечели мача.